POLITYKA

Wreszcie. Amerykańscy żołnierze w Polsce to dowód na nasze bezpieczeństwo. Rosja nas nie tknie

Obecność amerykańskich żołnierzy jest dowodem trwałego zobowiązania do obrony Polski i Sojuszu Północnoatlantyckiego – powiedział w sobotę w Żaganiu zastępca dowódcy wojsk lądowych USA w Europie gen. Timothy P. McGuire.

 

"Nasza wspólna historia, wartości i poświęcenie są dowodem naszej trwałej przyjaźni. Wojskowe przymierze między Polską i Stanami Zjednoczonymi ma 238 lat i nigdy nie było silniejsze" – powiedział amerykański dowódca.

 

McGuire mówił, że polski i amerykański bohater gen. Kazimierz Pułaski po dotarciu do Ameryki napisał do gen. Jerzego Waszyngtona, iż przybył tam, gdzie "bronią wolności, aby służyć tej sprawie i żyć lub umrzeć dla niej". "W duchu gen. Pułaskiego, +Żelazna Brygada+ jest (po to, by – PAP) bronić tutaj, by bronić wolności" – wskazał.

 

Podkreślił, że obecność amerykańskich żołnierzy jest "twardym dowodem trwałego zobowiązania do obrony Polski i Sojuszu Północnoatlantyckiego".

 

Gen. McGuire zapewnił, że amerykańscy żołnierze są dumni z obecności w Polsce. Dziękował za okazaną im życzliwość i wskazywał, że świadomość, iż żołnierze – będąc tak daleko od swoich rodzin i bliskich – są pośród przyjaciół, wiele znaczy. (PAP)

 

ktl/ amac/

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Nie uwierzysz, ile pieniędzy wyłudził! Wszystko metodą NA WNUCZKA. Na szczęście to jego ostatnia akcja

Czy papież jest Mesjaszem!? – szef ważnej watykańskiej Kongregacji bardzo mocno o…

Redakcja malydziennik

Oto czego uczy swego chrześniaka Wojciech Cejrowski

Ładuję....