CYWILIZACJA OPINIE RELIGIA

Wprowadzenie „strefy wolnej od katolików”. Zobacz co na to internauci

Ideologia LGBT w świecie katolików wywołuje duże kontrowersje. Jedni uważają, że LGBT jest wbrew wierze chrześcijańskiej. Natomiast drudzy sądzą, że każdemu człowiekowi należy się szacunek i tolerancja.

Jeden z katolickich dziennikarzy, Tomasz Terlikowski, odniósł się ostatnio do informacji o publikacji i rozpowszechnieniu naklejek z napisem „Strefa wolna od LGBT” przez jeden z ogólnopolskich dzienników.

 

CZYTAJ TAKŻE: Ojciec Dawidka TYGODNIAMI układał PLAN morderstwa. ZEMSTA była silniejsza niż miłość?

 

 

Tomasz Terlikowski opowiedział się za tolerancją wobec osób ze środowiska LGBT. W związku z naklejkami „Strefa wolna od LGBT” wskazał porównanie do naklejek „Strefa wolna od katolików”.

Dziennikarz uważa, że jakikolwiek przejaw nietolerancji jest niechrześcijański i wbrew niepisanej zasadzie „nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe. Katolicy powinni szerzyć miłość do Chrystusa i wiarę nie dzięki dysktyminacji, a okazywaniu miłości wobec drugiego człowieka, takiego samego stworzenia Bożego jak każdy.

 

Wyobraźcie sobie, co by było gdyby jakieś liberalne medium wypuściło naklejki dla usługodawców z napisem: „Strefa wolna od katolików/katolicyzmu”. Jaki byłby szum, jakie protesty, jakbyśmy byli oburzeni niedopuszczalną dyskryminacją (…) Jednym słowem walczmy z ideologią (groźną i niebezpieczną), szanujmy ludzi i głośmy miłość Jezusa Chrystusa – pisze Terlikowski na Facebooku.

Źródło: deon.pl/ foto Facebook.com

Komentarze

Zobacz także

Czy Papież Franciszek przesiąknięty jest New Age?

Ta zakonnica jest niesamowita! Ależ ona ma siłę

Redakcja malydziennik

Co za ignorancja! 20 proc. Brytyjczyków sądzi, że narodzenie Jezusa świętujemy w…

Redakcja malydziennik
Ładuję....