CYWILIZACJA

Wpływa negatywnie na sen, a także… zaburza obraz ciała! TO medium społecznościowe jest najgorsze dla młodych ludzi

Instagram znalazł się na szczycie rankingu mediów społecznościowych, które mają najgorszy wpływ na kondycję psychiczną młodych ludzi. Badania #StatusofMind, wykazały, że Instagram wpływa negatywnie na sen, a także zaburza obraz ciała.

Raport nazwany #StatusofMind, opracowany przez The Royal Society for Public Health wskazuje na wiele negatywnych aspektów Instagrama. Wynika z niego, że ta swoista galeria zdjęć czy inspiracji zaburza obraz ciała oraz negatywnie wpływa na samoakceptację. Korzystanie z tego medium może również prowadzić do zaburzenia snu. Tym samym Instagram został uznany za najmniej sprzyjające młodemu umysłowi medium społecznościowe.

 

Eksperci przyznają jednak, że ta platforma daje przestrzeń do wyrażania siebie, za co Instagram został doceniony.

 

"Platformy, które mają pomagać młodym ludziom łączyć się ze sobą, mogą rzeczywiście napędzać kryzys zdrowia psychicznego" – czytamy w raporcie. Poza izolacją, stają się również wirtualnym narkotykiem, przed czym ostrzega Shirley Cramer, dyrektor generalny The Royal Society for Public Health (RSPH).

 

"Wskazuje się, że media społecznościowe są bardziej uzależniające niż papierosy i alkohol. Ponadto są one tak zakorzenione w życiu młodych ludzi, że nie można już tego ignorować mówiąc o zdrowiu psychicznym młodych ludzi" – wyjaśnia na łamach "The Telegraph" Cramer.

 

"Interesujące jest to, że Instagram i Snapchat oceniono najgorzej, jeśli chodzi o ich wpływ na zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie – obie platformy są bardzo skoncentrowane na obrazach i wydaje się, że mogą u młodych ludzi powodować uczucie niepokoju i bycia niewystarczająco dobrym" – dodaje.

 

W zestawieniu największe uznanie zyskał YouTube, pozytywnie oceniono również Twittera i Facebook. (PAP Life)

Źródło: PAP Life

Komentarze

Zobacz także

Dziecko z zespołem Downa to dla nas BŁOGOSŁAWIEŃSTWO! ZOBACZ niesamowite świadectwo

Zmiany klimatu zabijają rocznie co najmniej 250 000 osób. Raport WHO

Redakcja malydziennik

Kobieta, która miała dziesięć aborcji przyjechała do kliniki Planned Parenthood, by… I wtedy zdarzył się CUD! Niewiarygodna historia

Ładuję....