POLITYKA

Wolne niedziele jeszcze w tym roku? Prace nad projektem mogą potrwać kilka miesięcy, ale…

Rada Ministrów postanowiła przekazać do dalszych prac projekt o ustawy o zakazie handlu w niedziele. „Ja bym chętnie pod takim całkowitym zakazem handlu we wszystkie niedziele i święta się podpisała" mówiła dla KAI Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Komitet Stały Rady Ministrów nie określił jednak, czy chodzi o wszystkie niedziele. Do tego aspektu negatywnie odnieśli się biskupi. Zmiany proponowane zakładają, miedzy innymi, ograniczenie liczby wolnych niedziel.

 

Elżbieta Rafalska potwierdziła także, że wolne we wszystkie niedziele w roku obecnie jest raczej niemożliwe. „Ja bym chętnie pod takim całkowitym zakazem handlu we wszystkie niedziele i święta się podpisała, ale też wymaga to umiejętnego wprowadzenia tych przepisów, ponieważ musimy otwarcie sobie powiedzieć, że te nasze niestety niedobre przyzwyczajenia narastały przez wiele lat funkcjonowania handlu w tej dotychczasowej formule. Staramy się w jakiś delikatniejszy sposób pogodzić te różne racje”.

 

Minister Rafalska poinformowała, że prace nad ustawą mogą potrwać trzy lub cztery miesiące, co by oznaczało, że projekt mógłby wejść w życie w trzecim lub czwartym kwartale bieżącego roku.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Złodziej całuje w policzek swoją ofiarę. To naprawdę NIEPRAWDOPODOBNE, co zrobiła ta babcia

Redakcja malydziennik

Wiadomo już, kto zginął w zamachu w Stambule. Większość ofiar to…

Redakcja malydziennik

Śmiech więźnie w gardle, czyli o sześciu królach, Belzebubie i pilnej potrzebie ewangelizacji

Redakcja malydziennik
Ładuję....