ARCHIWUM

Wolne niedziele jeszcze w tym roku? Prace nad projektem mogą potrwać kilka miesięcy, ale…

Rada Ministrów postanowiła przekazać do dalszych prac projekt o ustawy o zakazie handlu w niedziele. „Ja bym chętnie pod takim całkowitym zakazem handlu we wszystkie niedziele i święta się podpisała" mówiła dla KAI Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Komitet Stały Rady Ministrów nie określił jednak, czy chodzi o wszystkie niedziele. Do tego aspektu negatywnie odnieśli się biskupi. Zmiany proponowane zakładają, miedzy innymi, ograniczenie liczby wolnych niedziel.

 

Elżbieta Rafalska potwierdziła także, że wolne we wszystkie niedziele w roku obecnie jest raczej niemożliwe. „Ja bym chętnie pod takim całkowitym zakazem handlu we wszystkie niedziele i święta się podpisała, ale też wymaga to umiejętnego wprowadzenia tych przepisów, ponieważ musimy otwarcie sobie powiedzieć, że te nasze niestety niedobre przyzwyczajenia narastały przez wiele lat funkcjonowania handlu w tej dotychczasowej formule. Staramy się w jakiś delikatniejszy sposób pogodzić te różne racje”.

 

Minister Rafalska poinformowała, że prace nad ustawą mogą potrwać trzy lub cztery miesiące, co by oznaczało, że projekt mógłby wejść w życie w trzecim lub czwartym kwartale bieżącego roku.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Rzucił karierę aktorską w teatrze i poświęcił się Bogu. ZOBACZ co Go za to spotkało!

Redakcja malydziennik

To już przesądzone! Kanadyjski hymn będzie neutralny pod względem płci

Redakcja malydziennik

Kolejny artysta dołączył do chóru uciemiężonych przez PiS. Skoro tak mu źle w Polsce, to co tu jeszcze robi?

Redakcja malydziennik
Ładuję....