POLITYKA

Wojska Obrony Terytorialnej są nam potrzebne! Polacy zdecydowanie na TAK

Z sondażu przeprowadzonego dla „Rzeczpospolitej” przez IBRiS wynika, że Polacy entuzjastycznie spoglądają na utworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej. Ten projekt za potrzebny uważa 58% ankietowanych.

Z sondażu, który dla „Rz” wykonał IBRiS, wynika, że 58% Polaków uważa Wojska Obrony Terytorialnej jako potrzebne dla naszego kraju. Odmiennego zdania jest 36% ankietowanych. Sondaż przeprowadzono w pierwszych dniach marca.

 

Jak informuje portal rp.pl, nieco większymi entuzjastkami WOT są kobiety – wśród pań aż 63% badanych uznało obronę terytorialną za potrzebną. Takiego zdania było zaś 53% panów. Szczególnie entuzjastycznie do Wojsk Obrony Terytorialnej podchodzą przede wszystkim ludzie młodzi, do 24. roku życia – według sondażu, niemal 2/3 z nich widzi potrzebę istnienia WOT. Jak dodaje portal, dane z sondażu pokrywają się z informacjami pochodzącymi z WKU, dotyczącymi kandydatów do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.

 

WOT jako potrzebne ocenia również ponad połowa wyborców Platformy Obywatelskiej (52% z nich), większość elektoratu klubu Kukiza (57%), a przede wszystkim wyborcy partii rządzącej (97% ankietowanych, głosujących zazwyczaj na PiS, uważa, że obrona terytorialna jest Polsce potrzebna).  

Źródło: rp.pl

Komentarze

Zobacz także

Czy w referendum znajdzie się pytanie nt. przyjmowania uchodźców. Karczewski mówi: MOŻE!

Redakcja malydziennik

BRAWO!!! Julia Wyszyńska imitująca seks oralny z figurą Jana Pawła II wyrzucona z TVP. I tak trzymać nie odpuszczać!

Redakcja malydziennik

Kaczyński gardzi Adamowiczem? Minuta ciszy bez prezesa

Redakcja malydziennik
Ładuję....