RELIGIA

Wojna o RELIGIĘ w szkołach! Lewacy znaleźli nowy sposób by obrzydzić Polakom wiarę

Polska znajduje się obecnie na celowniku wszelkich sił libertyńskich i masońskich. Katolickie w większości społeczeństwo naszego kraju jest solą w oku możnych tego świata. Znaleźli oni nowy podstępny sposób by wyrugować lekcję religii ze szkół, jaki? Zobacz sam.

Domaganie się na początku każdego roku szkolnego od rodziców lub pełnoletnich uczniów deklaracji dotyczących uczestnictwa w lekcjach religii jest jawnym nadużyciem, wywołującym niepotrzebny niepokój, zamieszanie, a nawet sugeruje możliwość zmiany raz podjętej decyzji. Takie działania są niezgodne z obowiązującymi przepisami państwowymi – przypomina Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski.

 

W opublikowanym oświadczeniu zauważono, że do Komisji docierają coraz liczniejsze sygnały, z których wynika, że niektóre placówki domagają się od rodziców lub pełnoletnich uczniów deklarowania na początku każdego roku szkolnego udziału w zajęciach z religii lub etyki. Tymczasem, zgodnie z obowiązującymi przepisami, oświadczenie takie nie musi być ponawiane w kolejnym roku szkolnym.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Świąteczne spotkanie Benedykta XVI i Franciszka

Redakcja malydziennik

Popularny ewangelista ostrzega: Czy wojna w Korei może rozpocząć wydarzenia czasów ostatecznych? APOKALIPSA u bram?

Komunia na rękę, bo… coraz więcej chorych na żółtaczkę

Ładuję....