CYWILIZACJA

Wojna o dusze trwa! Gates chce zmienić naukę Kościoła na temat antykoncepcji!

Żona miliardera Billa Gatesa znana jest, jako amerykańska bizneswoman i filantropka. W roku 2000 wraz z mężem założyła fundację charytatywną, Bill & Melinda Gates Foundation, która pomaga dzieciom z najbiedniejszych regionów świata między innymi poprzez dostarczanie pożywienia i leków. Pomimo określania siebie mianem katolików, małżeństwo silnie wspiera również instytucje pro-aborcyjne, takie jak Planned Parenthood i Marie Stopes International. Instytucje te otrzymały już setki milionów dolarów od fundacji Gatesów.

Zdaniem Melindy, antykoncepcja i aborcja to ratunek dla biednych szczególnie z krajów Trzeciego Świata. W niedawnym wywiadzie Gates wyraziła nadzieję, że papież Franciszek zmieni nauczanie Kościoła katolickiego na temat sztucznej antykoncepcji. Gates traktuje naukę Kościoła wybiórczo, odrzucając to, co nie jest po jej myśli. Melinda powiedziała, że jej fundacja wspiera działania Kościoła dotyczące walki o sprawiedliwość społeczną i walki z ubóstwem, jednak z nauką dotyczącą ochrony życia poczętego nie może się zgodzić.

 

"Myślę, że Papież Franciszek, rozumie, że jeśli chcemy wyrwać ludzi z ubóstwa, musimy dać prawa kobietom, i w tym punkcie naszego konfliktu się zgadzamy”, tłumaczy Melinda Gates i dodaje, że Papież Franciszek nie zmienił jeszcze nauczania kościoła, ale głęboko wierzy, że „to przyjdzie z czasem”.

 

CZYTAJ WIĘCej

Źródło: swiato-podglad.pl

Komentarze

Zobacz także

Znęcanie się nad zwierzętami to tradycja świąteczna? Zobacz do czego namawia Magda Gessler

Redakcja malydziennik

Drzewo też człowiek, a nawet bardziej!

Redakcja malydziennik

TRAGEDIA! Prawie ZGINĘŁY dziesiątki niewinnych ludzi. Mężczyzna chciał WYSADZIĆ…

Ładuję....