ARCHIWUM

Wojna coraz bliżej. Rosyjska flota zajęła pozycje!

Okręty rosyjskiej Floty Czarnomorskiej zajęły pozycje na zachód od wybrzeży anektowanego Krymu, aby wzmocnić siły obrony przeciwlotniczej półwyspu w odpowiedzi na prowadzone w okolicy ukraińskie ćwiczenia rakietowe – podała w czwartek agencja RIA-Nowosti.

W odpowiedzi na rozpoczęcie przez Kijów dwudniowych ćwiczeń Moskwa postawiła w stan podwyższonej gotowości swoje siły obrony przeciwlotniczej. Okręty zajęły pozycje na czas ćwiczeń planowanych na czwartek i piątek – powiedziało rosyjskiej agencji źródło wojskowe na Krymie.

 

Według tego informatora "wyposażenie" okrętów "ma przede wszystkim możliwość zestrzelenia pocisków przeciwokrętowych i pocisków manewrujących". "Wspólnie z jednostkami obrony przeciwlotniczej na lądzie okręty utworzyły tarczę praktycznie nie do przebicia dla rakiet wroga" – oświadczyło to źródło.

 

Wcześniej rzecznik ukraińskiego Dowództwa Sił Powietrznych "Południe", Wołodymyr Kryżaniwski powiedział, że ćwiczenia rozpoczęły się i "wszystko idzie zgodnie z planem". "Żadnej reakcji ze strony Federacji Rosyjskiej nie ma. Ukraińscy wojskowi gotowi są do wszelkich wariantów rozwoju sytuacji" – dodał.

 

Jak wyjaśnił, w ćwiczeniach, które odbywają się na zachód od brzegów Krymu, uczestniczy ukraińskie lotnictwo, wojska rakietowe oraz jednostki łączności. "W manewrach wykorzystane zostaną systemy rakietowe S-300" – poinformował. 

 

Kryżaniwski zapewnił jednocześnie, że wbrew oskarżeniom Rosji Ukraina nie łamie prawa międzynarodowego, a ćwiczenia nie stanowią żadnego zagrożenia dla zaanektowanego Krymu.

 

(PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Andrzej Duda to się uda! Prezydentowi ufa rekordowo dużo Polaków

Redakcja malydziennik

W Polsce jest coraz gorzej! Powstrzymajmy falę nienawiści

Redakcja malydziennik

Poseł opozycji do TVP: Opublikujcie wszystkie nagrania a potem przekażcie je do prokuratury!

Redakcja malydziennik
Ładuję....