POLITYKA

Włoski polityk grozi krajom wschodniej Europy "żelazną pięścią"!

Włoski ekspremier zażądał od krajów Europy Wschodniej partycypacji w programie kwot imigracyjnych. Stwierdził też, że Włochy powinny użyć sankcji ekonomicznych wobec krajów opornych na przyjmowanie uchodźców.

Włoski ekspremier Matteo Renzi powiedział, że chętnie użyłby "żelaznej pięści" żeby zmusić kraje europy wschodniej do przestrzegania ustaleń w sprawie kwot. Polityk stwierdził, że emigranci, których nie są w stanie przyjmować Włosi muszą zostać przygarnięci przez inne kraje europejskie. W przeciwnym razie Włochy wstrzymają pomoc finansową dla krajów, które nie realizują programu kwotowego. Wściekłość socjalistycznego polityka wzbudzają kraje Europy Wschodniej wliczając w to Polskę i Węgry, które konsekwentnie odmawiają przyjmowania imigrantów z Włoch – czytamy na stronie express.co.uk.

Renzi zirytowany brakiem solidarności krajów Europy Wschodniej obiecał, że obetnie im fundusze. Mówiąc to miał na myśli pieniądze z tzw. Funduszu Spójności, które mają za zadanie wyrównywać nierówności gospodarcze między krajami zachodniej i wschodniej Unii. Matteo Renzi ma nadzieję, że uda mu się wrócić do władzy i ponownie objąć stanowisko premiera Włoch.

W połowie czerwca Komisja Europejska wszczęła wobec Polski, Czech i Węgier postępowanie z powodu odmowy przyjęcia uchodźców przez te państwa i naruszenia prawa Unii Europejskiej.

Źródło: express.co.uk

Komentarze

Zobacz także

Oto demoniczne gry komputerowe. Zobacz listę!

Nie zgadniesz, czym prezydent Polski jeździł po Londynie? I to nie była pancerna limuzyna

UWAGA! Już 1 lipca możesz spotkać Jezusa na … Stadionie! PRZYJDŹ KONIECZNIE!

Redakcja malydziennik
Ładuję....