POLITYKA

Włosi dążą do samozagłady! Lewicowy premier Włoch chce pogrążyć swój kraj w chaosie

"Nie przyjmujemy pouczeń ani słów pogróżek" (…) "mamy prawo domagać się solidarności"- stwierdził premier Włoch Paolo Gentiloni w odpowiedzi na list liderów V4, mówiący o potrzebie zatrzymania napływu migrantów.

W środę premierzy państw Grupy Wyszehradzkiej – Viktor Orban, Beata Szydło,Robert Fico i Bohuslav Sobotka – napisali list do włoskiego premiera. Zapewnili im, że rządy Polski, Węgier, Czech i Słowacji wspomagać włoskie i europejskie wysiłki na rzecz powstrzymania fali nielegalnej imigracji z Libii i krajów Afryki Północnej.

"Uważamy, że osoby, które rzeczywiście ubiegają się o azyl, należy zidentyfikować jeszcze przed wjazdem na terytorium Unii Europejskiej. Nasze granice zewnętrzne muszą być chronione. UE i jej państwa członkowskie powinny zmobilizować środki finansowe i inne, by stworzyć bezpieczne i humanitarne warunki w punktach zapalnych lub ośrodkach przyjmowania (migrantów) na zewnątrz terytorium UE" – napisali w liście premierzy V4. Zastrzegli jednak, że absolutnie nie będą wspierać działań i narzędzi, które mogą prowokować dalszą migrację bądź nasilać ją oraz odrzucili mechanizm relokacji oraz przymusowej i automatycznej redystrybucji.


Nie przyjmujemy pouczeń ani słów pogróżek – skomentował list premier Włoch. Powiedział także, że Włochy wywiązują się ze swoich obowiązków i mają prawo domagać się solidarności krajów Unii. List grupy V4 określił jako dawanie Włochom niepotrzebnych lekcji.

 

Zastanawiająca jest buta władz krajów Europy zachodniej – Włoch, Niemiec i Francji, która wychodzi przy okazji kryzysu migracyjnego. Wyraźnie widać, że Unia Europejska dzieli się na kraje pierwszej i drugiej kategorii. Kraje drugiej kategorii, do której Unia zalicza państwa Europy Środkowej mają pokornie milczeć i realizować najgłupsze nawet fantazje unijnych biurokratów wbrew woli obywateli. Chyba nie taką zjednoczoną Europę mieli na myśli ojcowie założyciele UE.

Źródło: rmf24.pl

Komentarze

Zobacz także

Brawo muzułmanie. W Berlinie to wyznawcy islamu bronią normalności! SAM ZOBACZ, czy nie mają racji!

Ale obciach! Politycznej agitki na Woodstocku nawet Hołdys nie zdzierżył

Redakcja malydziennik

Które święta są ważniejsze? Boże Narodzenie czy Wielkanoc? Zobacz co powiedział Papież!

Ładuję....