POLITYKA

Włosi biorą się za imigrantów. To koniec "wolnej amerykanki", od teraz wszyscy będą musieli nauczyć się języka włoskiego

Rząd Włoch we wtorek ogłosił nową politykę dotyczącą integracji imigrantów. Plan zakłada tak naukę tak podstawowych kwestii, jak język włoski czy szacunek do kobiet.

Minister Spraw Wewnętrznych Włoch, Marco Minniti, przedstawił w Rzymie trzy linie programowe radzenia sobie z imigracją. Chodzi o współpracę z państwami afrykańskimi, politykę przyjmowania imigrantów, a także przez zachęcanie i ułatwianie integracji. Chodzi tu głównie o osoby ze statusem uchodźcy, a takich jest we Włoszech prawie 75.000.

Włosi będą wymagać, aby migranci respektowali wartości włoskie – konstytucję, a w tym oddzielność państwa od religii i równość płciową.

 

"Nauka języka włoskiego to prawo, ale także obowiązek" – kolejny punkt przedstawił Minniti. Dodatkowo osoby niepełnoletnie będą musiały uczęszczać do włoskich szkół.

 

Rząd Włoch zapowiedział także przyznanie prawa do korzystania z lokalnych programów mieszkaniowych pod warunkiem, że uchodźcy zgodzą się na równe "dystrybuowanie" ich w całym kraju.

 

Dwa ostatnie punkty dotyczą pracy i opieki zdrowotnej: imigracji będą mieli dostęp do korzystania ze ścieżek kariery i szkoleń, a także pomocy w jej znajdowaniu. Ponadto opieka zdrowotna jest zagwarantowana dla wszystkich uchodźców.

 

Teraz pytanie, czy uda się pokojowo wprowadzić ten plan, czy skończy się jak multi-kulti w wersji francuskiej…

Źródło: thelocal.it

Komentarze

Zobacz także

Finansujesz terrorystów, nie masz dostępu do pieniędzy

Redakcja malydziennik

Polscy śledczy proszą o wrak ciężarówki. Kiedy trafi on do Polski?

Redakcja malydziennik

A jednak zamach? Rosyjskie wojsko nie wyklucza zamachu terrorystycznego

Redakcja malydziennik
Ładuję....