POLITYKA

Właśnie ukazał się nowy sondaż poparcia dla Macrona. Beata Szydło POGRĄŻA francuskich prezydentów: najpierw Hollande stracił stanowisko, a teraz…

Pracowania Ifop właśnie przedstawiła nowe notowania prezydenta Francji. Emmanuel Macron nie może być z nich zadowolony.

Prezydentura Macrona wydawała się być spełnieniem marzeń centrowych i lewicowych wyborców, jednak zaufanie do niego spada w bardzo szybkim tempie. Badanie przeprowadzone przez Ifop dla Journal du Dimanche pokazuje, że w rankingu popularności francuskich polityków, Macron stracił 14 punktów procentowych. Prowadzi w rankingu jego premier, Edouard Philippe, który ma 47% poparcia.

 

Obecnie popiera go jedynie 40%. Jedynie, bo w lipcowym badaniu było to 54%, a czerwcowym – 64%. Wtedy to poprawił nawet majowy wynik o 2 punkty procentowe. Tak wysokie poparcie miał tuż po wyborach parlamentarnych, w których jego En March zdobyło zdecydowaną większość miejsc w parlamencie (11 i 18 czerwca), wcześniejsze, także bardzo wysokie poparcie odnotował zaraz po wyborach prezydenckich (23 kwietnia i 7 maja).

 

Tak mocny spadek poparcie stawia go w gorszej pozycji niż Francoisa Hollande’a, który po 3 miesiącach miał 54% poparcia wyborców, a o drugą turę nawet się nie ubiegał z powodu zbyt niskiego poparcia, a także od Nicolasa Sarkozy’ego, który w 2007 roku miał 67%. Czyżby strategia Macrona nie działała?

Źródło: thelocal.fr

Komentarze

Zobacz także

Wszystkie kraje UE za zniesieniem wiz dla Ukraińców

Redakcja malydziennik

Oto co miał w celi pedofil Trynkiewicz! SZOK!

Redakcja malydziennik

MOCNE ! Wyciekły stenogramy szefów Amber Gold: Pracował u mnie Tusk, więc nikt nas nie ruszy!

Redakcja malydziennik
Ładuję....