ARCHIWUM

Wkrótce zaleją nas niemieckie pieniądze za II wojnę światową? Polsce należą się niemieckie reparacje – Sejm przygotowuje ekspertyzę na ten temat

We wtorek wieczorem Antoni Macierewicz powiedział, że Polska nie zrzekła się reparacji wojennych. W podobnym tonie wypowiadał się ostatnio Jarosław Kaczyński. Teraz Sejm dokładnie zbada sprawę.

Wniosek o eksprtyzę dotyczącą możliwości otrzymania reparacji wojennych od Niemiec złożył już Arkadiusz Mularczyk z PiS. Będzie ona przeprowadzona przez Biuro Analiz Sejmowych i orzeknie, czy Polska ma prawo do dochodzenia odszkodowań za szkody wyrządzone przez Niemcy w czasie II wojny światowej.

 

Informacja gotowa będzie w połowie sierpnia i trafi wówczas do rządu. Nie wiadomo jeszcze o jakie kwoty może chodzić, ale wg szacunków z 2014 roku tylko konfiskata majątku polskich organizacji obecnie warta byłaby około 2 miliardów złotych.

 

"To sowiecka kolonia, zwana PRL, zrzekła się tej części reparacji, które związane były z obszarem państwa też marionetkowego, sowieckiego NRD" – powiedział Antoni Macierewicz. "W tym zakresie miało miejsce zrzeczenie, zresztą nigdy formalno-prawnie nieprzeprowadzone" – mówił we wspomnianej rozmowie Minister Obrony Narodowej.

 

Wkrótce może się okazać, że dotacje nie będą nam wcale potrzebne…

Źródło: onet.pl/ niedziela.pl

Komentarze

Zobacz także

To my zabijamy Kosciół… Godząc się na Jego unowocześnianie. Wstrząsające słowa kard. Saraha!

Redakcja malydziennik

Dziś 60. urodziny obchodzi Donald Tusk. Jakie są odpowiednie życzenia dla Przewodniczącego RE?

Redakcja malydziennik

Sumliński zdradza kim tak naprawdę jest Paweł Graś! ZOBACZ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....