POLITYKA

Wilders rozpoczął kampanię i chce wyrzucić z Holandii…"marokańskie szumowiny"

Lider holenderskiej skrajnie prawicowej Partii na rzecz Wolności (PVV) Geert Wilders rozpoczął w sobotę kampanię wyborczą tej formacji zapowiadając "deislamizację Holandii", wyrzucenie z kraju "marokańskich szumowin" i "przywrócenie Holandii Holendrom".

 

Wybory parlamentarne w Holandii odbędą się 15 marca.

 

"Jeśli tym, do czego dążycie, jest odzyskanie kontroli nad krajem, powinniście głosować tylko na jedną partię" – przekonywał polityk otoczony w Rotterdamie, gdzie zainicjował swą kampanię, tłumem zwolenników.

 

Wilders oskarżył obywateli Holandii marokańskiego pochodzenia o "wywołanie poczucia zagrożenia" na ulicach holenderskich miast i obiecał położyć kres imigracji z krajów muzułmańskich.

 

Oznajmił, że to Unia Europejska jest winna "wszelkim nieszczęściom Holandii". Wilders obciążył "partie systemu" i "holenderskie elity zaprzedane Brukseli" winą za całość problemów Holandii.

 

Sondaże dają PVV pierwsze miejsce w wyborach. Jeśli Wilders okaże się zwycięzcą głosowania z 15 marca, trudno mu będzie – według holenderskich obserwatorów – stworzyć koalicję rządową, ponieważ większość partii i ugrupowań politycznych wykluczyło przyszłą współpracę z PVV. (PAP)

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Deklaracja Rzymska podpisana! Beata Szydło zdecydowała się ją sygnować, gdyż OSIĄGNĘLIŚMY duży sukces negocjacyjny

Próbują nam tylnymi drzwiami wprowadzić homomałżeństwa. Jest reakcja prokuratury

Rzucanie jajkami w prezydenta jest spoko. Tako rzecze sąd!

Redakcja malydziennik
Ładuję....