RELIGIA

Więziony przez islamistów ksiądz ujawnia z czego czerpał siłę! "Nigdy się nie bałem"

Ks. Tom Uzhunnalil spędził w niewoli dżihadystów 18 miesięcy. Teraz zdecydował się porozmawiać z dziennikarzami na ten temat.

„Przez cały okres niewoli siłę czerpałem z modlitwy” – powiedział ks. Tom Uzhunnalil, hinduski salezjanin uwolniony w ubiegły wtorek po 18 miesiącach niewoli. W sobotę po raz pierwszy spotkał się z dziennikarzami. Na wstępie poprosił, by nie pytać go o misjonarki miłości Matki Teresy, które zostały zamordowane podczas napadu islamistów na ich ośrodek w Jemenie. Ks. Tom nie wie, dlaczego i on nie został zabity. Napastnicy od razu zauważyli, że pochodzi z Indii. Być może liczyli na okup.

 

Hinduski salezjanin przyznał, że nie może jeszcze mówić o zabitych misjonarkach. Zbyt łatwo się wzrusza. Musi się uspokoić. Zapewnił, że choć schudł 30 kg, przez cały czas był dobrze traktowany. Nigdy nie grożono mu śmiercią, nie zmuszano do wyparcia się wiary. Zapewniono mu nawet niezbędne lekarstwa na cukrzycę. Najbardziej doskwierała mu samotność, nie miał z kim rozmawiać, bo jego porywacze nie mówili po angielsku, a on nie zna arabskiego.

 

Podczas spotkania z dziennikarzami ks. Tom opowiadał, że większość czasu spędzał na modlitwie. Dzięki temu zachował pogodę ducha i pełne zaufanie do Pana Boga. „Nigdy się nie bałem. Mówiłem sobie, że nic mi się nie może stać, jeśli Bóg tego nie chce. Nawet włos z głowy mi nie spadnie. To dało mi siłę” – mówił hinduski kapłan. Przyznał, że na początku udało mu się kilka razy odprawić Mszę św., bo wśród rzeczy, które ukradli z kaplicy porywacze, było też kilka hostii. Potem odprawiał Eucharystię już tylko duchowo.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

"Tu nie chodzi o cuda, ale o pokój". Franciszek w sobotę zakończył pielgrzymkę w Egipcie

Redakcja malydziennik

KONIECZNIE ZOBACZ jakie cuda miały miejsce w związku z Bożym Ciałem. NIESAMOWITE !

Redakcja malydziennik

Polski mistyk, który formował młodego Karola Wojtyłę, coraz bliżej beatyfikacji

Redakcja malydziennik
Ładuję....