POLITYKA

Wiesz, jaka kara grozi Michałowi Tuskowi za kłamstwo? Najprawdopodobniej trafi…

Jak ujawnili dziennikarze Wprostu, syn Donalda Tuska skłamał przed komisją sejmową. W trakcie zeznań był jednak pod przysięgą, a to oznacza odpowiedzialność karną.

Małgorzata Wasserman zapytała Michała Tuska w trakcie piątkowego przesłuchania komisji badającej aferę Amber Gold, o autoryzację udzieloną do wywiadu z 2012 roku. Syn byłego premiera jednoznacznie zaprzeczył.

 

Jak jednak ujawnili reporterzy Wprostu, to nieprawda. Przedstawili nagranie, które wyraźnie potwierdza, że młody Tusk autoryzował rozmowę. To stawia jego zeznania w bardzo złym świetle – bowiem skłamał pod przysięgą.

 

A za to grozi odpowiedzialność karna. Za kłamstwo grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Należy jednak udowodnić, że Tusk świadomie mówił nieprawdę, a nie zapomniał treść rozmowy.

Źródło: wp.pl

Komentarze

Zobacz także

Co planuje Andrzej Duda? Kolejny ruch Prezydenta RP: "zwracam się do marszałka z wnioskiem o zwołanie Zgromadzenia Narodowego"

Redakcja malydziennik

Detektywi dotarli do przerażających faktów w sprawie Magdaleny Żuk. „Magda została zwabiona przez mężczyznę” i sprzedana przez…

Polacy, to koniec brytyjskiego raju dla emigrantów: Theresa May zapowiedziała właśnie ostre cięcie

Ładuję....