WYDARZENIA

Wiemy na ile mogą pójść do więzienia reżyser i aktorzy, którzy wystąpili w skandalicznym spektaklu. Czy znajdzie się sędzia z cojones?

„Klątwa” jest wydarzeniem publicznym, a sceny seksu oralnego z figurą papieża czy piłowanie krzyża – mają wszystkie znamiona obrazy uczuć religijnych. Taką opinię w rozmowie z portalem Tvp.info wyraził prof. Piotr Kruszyński, karnista.

Oba te elementy oznaczają, że mamy – zdaniem prawnika – do czynienia z „publicznym obrażaniem uczuć religijnych”. A to oznacza, że do spektaklu odnosi się art. 196 kodeksu karnego, który przewiduje grzywnę, ograniczenie wolności albo do dwóch lat więzienia dla tego, kto „obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych”. 

 

Kto może ponieść taką karę. Zdaniem prawnika dyrektor teatru, reżyser, a także aktorzy, którzy uczestniczą w scenach, które są naruszeniem uczuć religijnych. – Zdawali sobie przecież sprawę z tego, co mówią i robią – powiedział portalowi Tvp.info prawnik.

 

Ciekawe, czy znajdzie się w Polsce sędzia, który taką karę, by nałożył? Nie ulega wątpliwości, że akurat więzienie dla dyrektora teatru z pewnością powstrzymałob

Źródło: TVP INFO.pl

Komentarze

Zobacz także

Nagroda pocieszenia dla Hillary Clinton. Nie została prezydentem, to przynajmniej przyznali jej tytuł…

Redakcja malydziennik

Oto ile można zarobić na przemycie imigrantów do Niemiec! Zobacz!

Redakcja malydziennik

„Homeopoatia to pigułki i kropelki diabła”

Redakcja malydziennik
Ładuję....