ARCHIWUM

Wiemy kiedy spotkanie Duda-Trump!

Niewykluczone, że pierwsze spotkanie prezydenta Polski Andrzeja Dudy i nowego prezydenta USA Donalda Trumpa będzie miało miejsce wiosną w Brukseli podczas szczytu NATO – powiedział w niedzielę dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.

Magierowski był pytany w programie "Kawa na ławę" w TVN24, czy jest szansa na szybkie spotkanie prezydent Duda – prezydent Trump. "Liczymy na to, że dojdzie do takiego spotkania jeszcze w tym roku" – powiedział. 

 

"Niewykluczone, że pierwsze takie spotkanie będzie miało miejsce w Brukseli wiosną tego roku podczas nadzwyczajnego szczytu NATO, na który mam nadzieję, pan prezydent (Donald) Trump się wybierze" – powiedział Magierowski. 

 

Dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta wskazał, że tego typu spotkania sa ustalane i planowana z dużym wyprzedzeniem i trudno w tej chwili mówić o jakichkolwiek szczegółach.

 

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski poinformował w niedzielę na antenie TVP Info, że z początkiem lutego w imieniu prezydenta pojedzie do Waszyngtonu. 

 

45. prezydent USA Donald Trump rozpoczął w piątek wieczorem czasu lokalnego urzędowanie. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

ŚWIETNY klip MEN dot. edukacji historycznej w szkole! ZOBACZ KONIECZNIE!

Redakcja malydziennik

Anglikański biskup sprawcą POTĘŻNEJ afery pedofilsko-homoseksualnej. "To niewybaczalne i szokujące zachowanie"

Redakcja malydziennik

Niezbędna katoapka: archidiecezja poznańska wprowadza „Drogowskaz”

Redakcja malydziennik
Ładuję....