POLITYKA

Wiemy już, kto jest odpowiedzialny za zamach w Manchesterze! Oświadczenie jest PRZERAŻAJĄCE

Państwo Islamskie (IS) przyznało się we wtorek do przeprowadzenia dzień wcześniej w Manchesterze, w północno-zachodniej Anglii, zamachu bombowego. Oświadczenie w tej sprawie opublikowała powiązana z dżihadystami agencja propagandowa Amak.

Zamach przeprowadzono za pomocą bomby podłożonej na miejscu koncertu – podano.

 

"Jeden z żołnierzy kalifatu podłożył bombę na zgromadzeniu krzyżowców w mieście Manchester" – napisano w oświadczeniu. Dżihadyści nie uściślają jednak, czy ich bojownik zginął podczas ataku.

 

Grupa twierdzi, że podczas zamachu na koncert w Manchesterze "30 krzyżowców zostało zabitych, a 70 rannych". Są to wyższe dane niż te, które publikują brytyjskie władze.

 

Co najmniej 22 osoby, w tym dzieci, zginęły, a 59 zostało rannych, gdy w poniedziałek wieczorem, po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande w hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena, doszło do zamachu bombowego – podano oficjalnie. Wybuch jest traktowany przez brytyjską policję jako atak terrorystyczny. Sprawca zginął po zdetonowaniu ładunku.

 

IS wielokrotnie bierze na siebie odpowiedzialność za zamachy terrorystyczne na całym świecie. Dżihadyści przyznali się m.in. do ataku z lipca 2016 w Nicei, gdzie zginęły 84 osoby. Islamski ekstremista dokonał też zmachu z marca br. na Moście Westminsterskim w Londynie. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Niesamowity uzdrowiciel – Damian Stayne. Jezus dał mu moc uzdrowienia, uwalniania i …

Redakcja malydziennik

Kijowski przemówił głosem…Kaczyńskiego! SZOK?

Redakcja malydziennik

Mniej pieniędzy na kościoły, za to więcej na… Włoski Kościół zmienia priorytety. Słusznie?

Redakcja malydziennik
Ładuję....