POLITYKA

Wiemy już, kiedy ABDYKUJE brytyjska królowa! Elżbieta II planuje emeryturę w wieku…

Zasiadająca na tronie Elżbieta II ma już 92 lata. Miesiąc temu na emeryturę przeszedł jej mąż, Filip, a tymczasem brytyjskie media donoszą o planach królowej.

Jak podaje Mirror, powołujący się na królewskie źródła, królowa Elżbieta II planuje abdykować i uczynić jej syna, księcia Karola, Królem Anglii. Ma to uczynić za trzy lata, kiedy skończy 95 lat.

 

Elżbieta II zrzekłaby się wszystkich obowiązków i prerogatyw, przekazując je Filipowi. Jako Król Anglii Karol byłby regentem Królestwa, miałby pełnię władzy, nawet w czasie, gdy jego matka żyje.

 

Zasiadająca na brytyjskim tronie Elżbieta II jest w tej chwili najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii. Elżbieta została koronowana w 1952 roku, a w 2015 roku pobiła rekord swojej babki, królowej Wiktorii, która panowała przez 63 lata.

 

Gdyby abdykacja doszła do skutku, władza trafiła by w ręce księcia Karola, który stałby się tym samym najstarszym koronowanym królem Wielkiej Brytanii. Kolejny w sukcesji jest jego syn, William, który ostatnio odwiedził Polskę razem z rodziną, wśród której był jego syn, książę Jerzy, który jest trzeci w kolejce po koronę brytyjską.

Źródło: mirror.co.uk

Komentarze

Zobacz także

Dzięki niej żyje OSIEM osób! Zobacz, co niesamowitego zrobiła ta nastolatka…

Redakcja malydziennik

Macierewicz zapowiada, że MON kupi tysiące dronów

Redakcja malydziennik

Nowoczesna chciała pogrążyć rząd. Ale nie wyszło. O co poszło?

Redakcja malydziennik
Ładuję....