WYDARZENIA

Wiemy, gdzie i kiedy odbędzie się pogrzeb bohaterskiego kierowcy. W tym dniu pomódlmy się o spokój jego duszy i za jego rodzinę

Pogrzeb Łukasza Urbana, polskiego kierowcy, który zginął w zamachu Berlinie, odbędzie się w piątek w Baniach – poinformował Ariel Żurawski, właściciel firmy transportowej, w której mężczyzna pracował.

Informację przekazaną na portalu społecznościowym PAP potwierdziła w drugim niezależnym źródle.

 

"Z wielkim smutkiem informujemy, że pogrzeb naszego kolegi śp. Łukasza Urbana odbędzie się dnia 30.12.2016 r. o godzinie 12:00. Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się Mszą Świętą w Kościele w Baniach, woj. Zachodniopomorskie" – można przeczytać na facebookowym koncie firmy.

 

Decyzją wojewody zachodniopomorskiego Krzysztofa Kozłowskiego koszt pogrzebu mężczyzny zostanie pokryty przez Skarb Państwa. 

 

19 grudnia wieczorem kierowca 40-tonowej ciężarówki wjechał w tłum na jarmarku na Breitscheidplatz w Berlinie, zabijając 12 osób i raniąc blisko 50. Prokuratura podejrzewa, że sprawcą był poszukiwany listem gończym w całej Europie Tunezyjczyk Anis Amri. Jedną z ofiar jest polski kierowca ciężarówki. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

W końcu się udało? Po 13 synach liczą na to, że w ich rodzinie pojawi się dziewczynka

Zobacz, przez kogo finansowana jest polska opozycja. Te dane są niepokojące!

Justin Bieber nie wstydzi się Jezusa

Redakcja malydziennik
Ładuję....