POLITYKA

Wielkie halo z powodu Hallelujah Händela. Ateistom naprawdę brakuje piątej klepki

To prozelityzm – ogłosili ateiści z organizacji Freedom From Religion z Wisconsin. Organizacja wystosowała do dyrekcji szkoły oficjalną skargę na nauczyciela, który na lekcji włączył uczniom kompozycję Händela.

Dyrektor szkoły podstawowej w Oak Ridge, Roger Ward, wziął swojego pracownika w obronę. Nie dopatrzył się bowiem niczego niestosownego w metodach dydaktycznych nauczyciela muzyki. Omawiając twórczość kompozytora, puścił on dzieciom „Hallelujah”, pochodzące z oratorium „Mesjasz” skomponowanego w 1741 roku. Słynny chór "Hallelujah" zalicza się do najbardziej rozpoznawalnych kompozycji Händela. Dzieło to przyniosło mu światową sławę i niezmiennie w każdej epoce przyjmowane jest z zachwytem.

 

„Nauczyciel muzyki omawia z dziećmi historię tego przedmiotu. W każdym tygodniu zajmuje się jednym kompozytorem. Przybliża uczniom jego twórczość. W ciągu 36-tygodniowego roku szkolnego, tego utworu uczniowie słuchają maksymalnie 30 sekund. Gdzie tu prozelityzm?” – zastanawia się dyrektor placówki i zapowiada, że nie ulegnie żądaniom ateistycznej fundacji. 

 

Organizacja Freedom Form Religion aktywnie angażuje szkoły, urzędy i inne instytucje publiczne do walki ze wszystkim, co choć w najmniejszym stopniu wiąże się z chrześcijaństwem. 

 

Freedom From Religion w ostatnim czasie złożyła donos na szkołę w Kansas, w której uczniowie po meczu wspólnie się modlili. Na celowniku ateistów znalazł się także amerykański senator Marco Rubio, ponieważ z osobistego tweeterowego konta rozsyłał cytaty biblijne.

Źródło: christianpost.com/Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Putin użył broni! Czy sam chce rozstrzygnąć?

Redakcja malydziennik

Czy amerykańscy prawnicy pomogą Polsce uzyskać odszkodowanie od Niemiec za II WŚ?

Redakcja malydziennik

Uważasz, że narkotyki powinny być legalne? Jak poznasz te dane, zmienisz zdanie

Ładuję....