WYDARZENIA

Wielki szturm niemieckich policjantów na obóz uchodźców!

Kilkuset niemieckich policjantów szturmowała w czwartek na ośrodek dla uchodźców w Ellwangen. Wszystko to w odpowiedzi na agresywne zachowanie imigrantów, którzy w poniedziałek zaatakowali funkcjonariuszy uniemożliwiając im zatrzymanie mężczyzny, który miał być deportowany.

W czasie czwartkowej akcji rannych zostało kilka osób, w tym trzech policjantów. Kilkunastu imigrantów zostało aresztowanych. Jak podają niemieckie media „policja bada teraz, czy migranci z ośrodka nie mieli uzgodnionego planu zapobiegania wszelkim deportacjom poprzez działania zbiorowe”.

„Pojawiły się poważne oświadczenia ze strony migrantów, że gdyby policja pojawiła się ponownie, nie tylko broniliby się w podobny sposób, ale również specjalnie by się uzbroili” – poinformowano. Podkreślono, że w związku z tym czwartkowa akcja policji miała na celu nie tylko zatrzymanie 23-letniego obywatela Togo, którego w poniedziałek imigranci „obronili”, ale także poszukiwania „broni i niebezpiecznych przedmiotów”.

„W poniedziałek deportowany miał być obywatel Togo. Jednak 150-200 imigrantom z ośrodka udało się do tego nie dopuścić. Trzy policyjne samochody, które przyjechały po 23-latka, zostały otoczone przez agresywnych mężczyzn i uszkodzone, a funkcjonariusze postanowili się wycofać” – przypomina portal rp.pl.

dkdl/rp.pl

Komentarze

Zobacz także

Rosyjska deputowana apeluje do Rosjanek: Nie uprawiajcie seksu z cudzoziemcami z kibicami!

Redakcja malydziennik

Siedem sposobów, jak być zawsze zakochanym

Redakcja malydziennik

Chińczycy chcą dokonać czegoś niemożliwego! ZOBACZ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....