CYWILIZACJA

Wielki sukces ŻYCIA! Jednak SZATAN już próbuje je ZNISZCZYĆ Na ażyciowym Zachodzie otwarto kolejne "okno życia"

To dopiero drugie okno życia w całej Belgii. Co ciekawe, za jego prowadzenie nie jest odpowiedzialny Kościół ani organizacje pro life.

W Brukseli otwarto „okno życia”, pierwsze w tym mieście, a drugie w Belgii. W Antwerpii istnieje już od 2000 r. Przez 17 lat zostawiono w nim co najmniej 10 niemowląt.

 

Brukselska inicjatywa nie jest związana ani z Kościołem, ani z ruchami obrony życia. Zajmuje się tym organizacja Corvia, która na co dzień niesie pomoc najuboższym, i to niekiedy dość kontrowersyjną, jak na przykład w postaci „pokojów miłości” dla bezdomnych. Brukselscy społecznicy są przekonani, że w tym mieście istnieje zapotrzebowanie na taką placówkę. Dziś jedyną alternatywą jest aborcja albo oficjalne oddanie dziecka do adopcji. Zdarza się tymczasem, że kobiety chcą zachować w takich sytuacjach anonimowość. Dlatego też na poród udają się do sąsiedniej Francji. Kobieta, która zostawia niemowlaka w oknie życia znajduje w nim informację, jak odzyskać dziecko, gdyby zmieniła zdanie. Identyfikacji służy jeden z dwóch kawałków puzzle.

 

Okno życia w belgijskiej stolicy wywołało wiele kontrowersji. Sprzeciwia się mu burmistrz dzielnicy Evere, w której zostało ono zainstalowane. Jego zdaniem jest to powrót do praktyk średniowiecznych. Zapowiedział, że będzie zabiegał o zamknięcie okna. Nie będzie to jednak łatwe. Belgijskie prawo nie zakazuje otwierania okien życia, a jedynie porzucania dzieci. Burmistrz Pierre Muyle będzie musiał przekonać wymiar sprawiedliwości, że okno życia to zachęta do naruszenia prawa.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

UWAGA!!! Zabójca z Berlina trafił do Niemiec w grudniu… TO uchodźca!

Redakcja malydziennik

HORROR! ZOBACZ jak ląduje potężny Airbus podczas wichury!

Redakcja malydziennik

Skandal! W kalendarzu znanej piekarni w żłóbku zamiast Jezusa jest…

Redakcja malydziennik
Ładuję....