CYWILIZACJA

Wielki pożar lasu! Ewakuowano ok. 1000 osób

Trwa gaszenie wielkiego pożaru, który wybuchł na popularnej hiszpańskiej wyspie Gran Canaria na archipelagu Wysp Kanaryjskich. Według informacji przekazanych przez lokalne władze ogień strawił już ok. 1000 hektarów lasów. Walka z ogniem trwa od soboty. 

Pożar wybuchł w sobotę w górach w prowincji Las Palmas. Wstępnie ustalono, że ogień zaprószył 55-letni miejscowy, który używał spawarki. Mężczyzna został już zatrzymany przez Gwardię Cywilną.

Czytaj także: Najbardziej rakotwórczy produkt żywnościowy! Sprawdź, czy masz go w lodówce!

Do walki z ogniem zaangażowano ponad 200 osób, w tym wojsko. Dziś rano z okolicznych wsi  ewakuowano ok. 1000 mieszkańców. Strażacy gaszą pożar w trzech miejscach. Według oficjalnych informacji udało się uzyskać kontrolę nad dwoma z nich, a „trzecie jest bardziej uciążliwe”.

Wydawało się, że pożar, który wybuchł w sobotę w gminie Artenara, na północnym zachodzie tej wulkanicznej wyspy, został opanowany w nocy, ale zmiana kierunku wiatru pogorszyła sytuację

– powiedział na antenie lokalnego radia szef regionalnego rządu Wysp Kanaryjskich Angel Victor Torres. Dodał, że z powodu rozprzestrzeniającego się żywiołu ewakuowani mieszkańcy nie będą mogli na razie wrócić do swoich domów.

Źródło: Tvp Info / Sputnik News

 

Komentarze

Zobacz także

UWAGA! Oto najbardziej niebezpieczna zabawka. I to nie spinnery, ale …

Ruch Narodowy przeciw Ukraińcom? To niekatolickie i nierozsądne!

Redakcja malydziennik

Najstarsza matka na świecie bez dzieci. "Zupełnie sobie nie dawała rady"

Redakcja malydziennik
Ładuję....