RELIGIA

Wielki Mistrz, który nie jest już Wielkim Mistrzem może nim za moment być

Wielki Mistrz, który nie jest już Wielkim Mistrzem może nim za moment być. Papież dał mu bowiem zielone światło, by kandydował na to stanowisko w Zakonie Maltańskim.

Chodzi oczywiście o brata Matthew Festinga, który w styczniu, po ostrym konflikcie wewnątrz zakonu maltańskiego, i nie wykluczone, że przy naruszeniu zasad przez Stolicę Apostolską, został zmuszony do rezygnacji z urzędu Wielkiego Mistrza. Teraz zaś, jak zapewnia w wywiadzie dla „Catholic Herald” sam zainteresowany, może nim zostać ponownie, bowiem dostał „zielone światło” od… Franciszka.  

 

Nie, nie chodzi o jakieś nowe wydarzenia. Otóż w trakcie rozmowy z Franciszkiem, który miał poprosić wielkiego mistrza o rezygnację, ten zapytał: „czy mogę zadać czysto hipotetyczne pytanie?”. Papież odpowiedział twierdząco. „Hipotetycznie, co by się stało, gdybym został wybrany ponownie”? – zapytać miał Festing. Papież miał odpowiedzieć, że przyjąłby taką decyzję.

 

Festing podkreślił, że nie oznacza to, iż zamierza prowadzić „kampanię” wyborczą. Jednak, gdyby podczas wyborów 29 kwietnia poproszono go o powrót, to rozważyłby taką propozycję.

Źródło: CatholicHerald.co.uk

Komentarze

Zobacz także

NIE ZDĄŻYŁEŚ na sierpniową pielgrzymkę do Częstochowy? Nie szkodzi, wczoraj wyruszyła druga!

Redakcja malydziennik

CHLEB powinien być dla WSZYSTKICH – Papież FRANCISZEK wyjaśnia słowa MODLITWY „Ojcze Nasz”

M. A.

Wreszcie uregulowano sposób przygotowywania do bierzmowania. Dowiedz się, jakie imię powinno się wybrać!

Redakcja malydziennik
Ładuję....