CYWILIZACJA

Wielka ewakuacja w Niemczech. A wszystko przez…

Ok. 8 tys. osób będzie musiało opuścić swe mieszkania po tym, jak w jednej z dzielnic Duesseldorfu w zachodnich Niemczech, podczas prac budowlanych, znaleziono bombę z czasów II wojny światowej – poinformowały w nocy ze środy na czwartek władze miasta.

Ewakuacją objęto wszystkie osoby mieszkające bądź pracujące w budynkach w obrębie strefy niebezpiecznej, czyli obszaru w promieniu 1 km od miejsca znalezienia bomby. Policja całkowicie zablokowała pobliskie drogi, a do lotniska można dojechać jedynie trasami objazdowymi – pisze dpa.

 

Rozbrajanie bomby rozpocznie się jak tylko wszyscy mieszkańcy opuszczą strefę niebezpieczną, czyli najprawdopodobniej w czwartek rano. Jak poinformowała w nocy policja, bomba posiada zapalnik chemiczno-mechaniczny, który jest "dosyć niebezpieczny". Niewykluczone, że znalezisko trzeba będzie rozbrajać na miejscu.

 

Odkrywanie w Niemczech bomb z czasów II wojny światowej zdarza się dość często. W grudniu ubiegłego roku w Augsburgu na południu Niemiec odkryto 1,8-tonową bombę, która doprowadziła do ewakuacji ponad 50 tys. osób. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Oświadczyła się 90-letniemu… ŻYRANDOLOWI i chce wziąć z nim ślub… Koniec świata coraz bliżej!

Redakcja malydziennik

Dziś brytyjski sąd znów zaczyna badać sprawę Charliego Garda. Zobacz, kiedy się okaże, CZY PRZEŻYJE

Ćwierć miliona złotych – tyle oferuje szwajcarska wioska za zamieszkanie w niej rodziny. A może być dużo więcej!

Redakcja malydziennik
Ładuję....