ARCHIWUM

Wielka ewakuacja w Niemczech. 50 tysięcy ludzi musi opuścić zagrożony teren

W Hanowerze rozpoczęła się w niedzielę ewakuacja 50 tys. osób mieszkających w części miasta, skąd po południu ma zostać usunięta przez saperów bomba z czasów drugiej wojny światowej. To jedna z największych tego rodzaju akcji po 1945 roku.

Strażacy i policjanci sprawdzają od rana czy mieszkańcy zastosowali się do polecenia opuszczenia zagrożonego terenu. Władze miasta oferują osobom, które znalazły się poza miejscem zamieszkania, bogaty program kulturalny – mogą pójść w tym czasie do kina lub wziąć udział w oprowadzaniu po jednym z muzeów.

 

Niewybuchy wykryto na działce budowlanej w dzielnicy Vahrenwald. Hanower był w czasie wojny obiektem licznych nalotów alianckich.

 

Akcja usuwania niewybuchu spowodowała też utrudnienia w pracy kolei. Pasażerowie podróżujący do lub przez Hanower muszą się liczyć z dłuższym czasem podróży lub dodatkową przesiadką. Od wczesnych godzin popołudniowych będzie zamknięty dworzec główny w stolicy Dolnej Saksonii. Pociągi będą się zatrzymywać na dworcach w Wolfsburgu, Lehrte, Wunstorfie lub Hannover Messe/Laatzen.

 

W zeszłym tygodniu w Hanowerze zakończyły się targi przemysłowe Hannover Messe. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Polska jest wyjątkowo umiłowana przez Boga. Oto proroctwa o wielkości Polski

Redakcja malydziennik

W tym roku ma się urodzić 50 tys. dzieci więcej, niż planowano. 500+ to naprawdę dobra zmiana z widcznymi efektami

Redakcja malydziennik

Oto jaka powinna być Polska? Mocne kazanie abp. Jędraszewskiego!

Redakcja malydziennik
Ładuję....