CYWILIZACJA

Wielka Brytania wydała zgodę na dziecko TROJGA rodziców

Naukowcy z Uniwersytetu Newcastle w Wielkiej Brytanii otrzymali pozwolenie na stworzenie dziecka z materiałem genetycznym trojga ludzi – informuje "Rzeczpospolita"

Taką informację naukowcom przekazali przedstawiciele Human Fertilisation and Embryology Authority (HFEA). Naukowcy dostali więc zielone światło do działania. Dzięki eksperymentalnej procedurze będą mogli stworzyć zarodek z materiałem genetycznym rodziców, jednak jego fragment – zawarty w mitochondriach – będzie pochodził od innej kobiety. Pozwoli to wyeliminować część najpoważniejszych chorób genetycznych.

 

– Choroby mitochondrialne są bardzo trudne i niszczące dla rodzin. To wielki dzień dla naszych pacjentów – oznajmił dyrektor naukowy uniwersytetu Doug Turnbull.

 

Klinika przy uczelni chce w ten sposób pomóc 25 pacjentom rocznie. Każdy zabieg będzie wymagał oddzielnego zatwierdzenia przez HFEA.

 

Pierwszym dzieckiem trojga rodziców, które urodziło się dzięki tej nowej metodzie, jest Abrahim Hassan, który przyszedł na świat w kwietniu ubiegłego roku. Jego rodzice są muzułmanami i pochodzą z Jordanii, a całą procedurę zapłodnienia in vitro wykonał zespół Johna Zhanga z nowojorskiej kliniki New Hope w jednym ze szpitali w Meksyku.

 

W styczniu tego roku dzięki podobnej procedurze przyszła na świat dziewczynka na Ukrainie. Jej rodzice nie mogli mieć dzieci – pomogła technologia. Drugie dziecko poczęte w tej samej kijowskiej klinice miało przyjść na świat w lutym lub marcu.

Źródło: rp.pl

Komentarze

Zobacz także

Brawo Izrael!!! Sędziowie jednoznacznie: „małżeństwa homoseksualne” nie są prawem obywatelskim!

Redakcja malydziennik

Nobel dla tego ojca! On wie, jak w kilka sekund uspokoić płaczące niemowlę. ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

Miejsce TYLKO dla kobiet, czyli walka z plagą molestowania

Redakcja malydziennik
Ładuję....