ARCHIWUM

Wielka Brytania, jak Pakistan. Biskup gorzko o sytuacji na Zachodzie!

Każdy katolik w diecezji Plymouth musi być uczniami pozyskującymi uczniów – podkreśla w liście skierowanym do wiernych biskup Mark O’Toole.

W swoim przesłaniu biskup pokazuje, że w jego diecezji mniej niż jeden procent mieszkańców to uczęszczający do kościoła katolicy. – To mniej więcej wynik właściwy dla Pakistanu i Myanmar – podkreślał biskup.

 

Bp  Mark O’Toole zaznaczył, że w ciągu ostatnich trzydziestu latach liczba osób uczęszczających na niedzielną mszę świętą spadła o połowę. A choć ludzie uważają, że to „kryzys kapłaństwa”, to w istocie jest to „kryzys uczniów”. Jego zdaniem uleczyć go może wyłącznie doprowadzenie do sytuacji, w której każdy z katolików stanie się – jak to ujmuje Franciszek – „uczniem-misjonarzem”.

 

Główną motywacją ewangelizacji nie są jednak liczby wiernych, ale… miłość do Jezusa. – Naszą motywacją jest to, że kochamy Jezusa i chcemy, by inni wiedzieli jak piękna jest przyjaź z Nim i Jego miłość – podkreśla biskup.

Źródło: CatholicHerald.co.uk

Komentarze

Zobacz także

Szok! Sędzia zatrzymany w hipermarkecie za … oszustwo!

Redakcja malydziennik

Nie wiedział, że to będzie ostatnia rozmowa. O czym w dniu katastrofy smoleńskiej rozmawiali bracia Kaczyńscy?

Redakcja malydziennik

Jewish Defense League MOCNO: "Nigdy nie dopuścimy aby Soros wspólnie z osobami o wartościach faszystowskich dokonały czegokolwiek w Polsce."

Redakcja malydziennik
Ładuję....