POLITYKA

Wielka akcja CBŚP. ROZBITO gang handlujący bronią !

22 sztuki broni, w tym karabiny maszynowe – czołgowe, sztucery z optyką i prawie 8 tys. sztuk amunicji przejęli policjanci wrocławskiego CBŚP podczas likwidacji zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem, przerabianiem i sprzedażą broni – dowiedziała się PAP

 

 

Policjanci CBŚP z Wrocławia przy wsparciu funkcjonariuszy z Katowic i Białegostoku zatrzymali cztery osoby w woj. śląskim i dwie w woj. podlaskim. Większość broni była ukryta w składzie drewna u 50-letniego mężczyzny, który zajmował się jej przerabianiem.

 

Mężczyźni w wieku od 25 do 50 lat trafili do dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu, która nadzoruje to postępowanie. Tam usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i nielegalnego obrotu bronią lub jej przerabiania.

 

Dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane na 3 miesiące, pozostali otrzymali policyjny dozór i wpłacili poręczenia majątkowe.

 

"Policjanci CBŚP z Wrocławia od kilku miesięcy pracowali nad grupą przestępczą, która przemycała różnego rodzaju broń do Polski i po przerobieniu sprzedawała na rynku przestępczym. Funkcjonariusze ustalili, że dwie sztuki broni zostały zatopione w kanale Gliwickim. Broń ta została wydobyta dzięki pomocy Straży Pożarnej z Pyskowic i Bytomia. Policjanci dotarli do rusznikarza i pozostałych osób, które były zaangażowane w przemyt, przerabianie i sprzedaż broni" – powiedział PAP kom. Rafał Szymański z zespołu prasowego CBŚP.

 

Członkowie grupy sprzedawali przerobioną broń w Polsce, ale też poza jej granicami m.in. do Niemiec. Podczas zatrzymań, policjanci oprócz broni, odzyskali również dwie skradzione koparko-ładowarki o wartości blisko 300 tys. zł.

 

Policjanci zabezpieczyli 22 sztuki broni, w tym 17 sztuk broni długiej, m.in. karabiny maszynowe – czołgowe, sztucery z optyką, 5 tłumików oraz broń krótką. Wśród zabezpieczonych przedmiotów była także kusza, 16 sztuk istotnych elementów broni i blisko 8 tys. sztuk amunicji oraz kilogram czarnego prochu – podało CBŚP.

 

Krzysztof Markowski(PAP)

 

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Koniec HORRORU w libijskim samolocie… Pasażerowie wolni, porywacze…

Redakcja malydziennik

SZOK! Muzułmanie panoszą się po Europie! We Włoszech ogolono dziewczynce głowę, bo…

Redakcja malydziennik

Chore pomysły przemysłu LGBT: "Czy książę Jerzy jest ikoną homoseksualizmu?" Tak, chodzi im o małego księcia Wielkiej Brytanii

Redakcja malydziennik
Ładuję....