ARCHIWUM

„Wiara w Boga i zakorzenienie naszej kultury w chrześcijańskim dziedzictwie, jest naszą siłą, a nie problemem"

Z całą stanowczością postępiamy zamach, ale w naszej reakcji na to tragiczne wydarzenie nie może być miejsca na nienawiść – podkreślił kard. Vincent Nichols, komentując w Radiu Watykańskim wczorajszy zamach w Londynie.

Katolicki prymas Anglii i Walii przestrzegł przed izolacją żyjących w Wielkiej Brytanii muzułmanów. Przyznał, że istnieje pokusa, by winą za te zbrodnie obarczać religię zamachowców. Podkreślił jednak, że muzułmanie nie mogą się stać naszymi wrogami.

 

„Jak stwierdziła pani premier, tego rodzaju akty przemocy jeszcze bardziej jednoczą ten kraj, umacniają nas. Jednakże bardzo ważne jest, by każdy pamiętał, że wiara w Boga i zakorzenienie naszej kultury w chrześcijańskim, judeochrześcijańskim dziedzictwie, jest naszą siłą, a nie problemem. Nie powinniśmy sądzić, że ten ekstremizm jest wytworem wiary w Boga. Jest to wynaturzenie, deprawacja pewnej religii. Ale z wiarą w Boga nie ma to nic wspólnego. Pomyślmy o ubiegłym wieku, kiedy to ateistyczne reżimy dopuściły się straszliwych zbrodni. Mam tu na myśli faszyzm i komunizm. Przemoc jest wytworem zdeprawowanego serca i umysłu, a nie religii” – powiedział kard. Nichols.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Europa walczy z dyskryminacją, a sama PRZEŚLADUJE chrześcijan! "Zauważa się alarmujący wzrost form nietolerancji i dyskryminacji" – mówił watykański hierarcha

Redakcja malydziennik

Co za gest! Nie zgadniesz, gdzie papież robił ostatnio zakupy

Redakcja malydziennik

Kto rozwiążę zagadkę KATASTROFY smoleńskiej? "Znam się na tym, znam się na śmigłowcach, znam się na lotnictwie" gwoździem do trumny Berczyńskiego

Redakcja malydziennik
Ładuję....