WYDARZENIA

Węgrzy mają GEST! "Nie zastanawialiśmy się dwa razy po otrzymaniu prośby z Tolentino: musieliśmy pomóc!"

Naprawdę konkretną sumę przelał węgierski rząd. Specjalną notę wydał nawet Watykan, a szef węgierskiej dyplomacji udał się do Tolentino.

„Nie zastanawialiśmy się dwa razy po otrzymaniu prośby z Tolentino: musieliśmy pomóc!” – powiedział węgierski minister spraw zagranicznych i handlu, odwiedzając to włoskie miasteczko dotknięte ostatnimi trzęsieniami ziemi. Rząd, do którego należy Péter Szijjártó, ofiarował 480 tys. euro na odbudowę tamtejszego kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa. „Węgry mogą stawiać czoło przyszłości tylko wtedy, gdy nie oddalą się od własnych chrześcijańskich korzeni” – wskazał polityk, podkreślając motywy udzielenia pomocy.

 

O inicjatywie z uznaniem wypowiedział się m.in. watykański Sekretariat Stanu, który wydał specjalną notę. Czytamy w niej, że działanie węgierskich władz stanowi „wartościowy sposób wyrażenia solidarności między krajami Unii Europejskiej”.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

SKANDAL! Mocne słowa Mike’a Tysona: „Polakom w Powstaniu Warszawskim stało się g*wno(…)nikt nie prześladował was…” (WIDEO)

Redakcja malydziennik

Seks z psem, kozą, koniem? Pod jednym warunkiem. Kanada umiera!

Redakcja malydziennik

Robimy zrzutkę chusteczek dla zwolenniczek aborcji. Ponoć są…

Redakcja malydziennik
Ładuję....