ARCHIWUM

Węgrzy domagają się zatrzymania imigracji! Tamtejszy MSZ bardzo mocno o zamachu w Londynie: "jest jasne, że chcą zmieść z powierzchni ziemi naszą chrześcijańską wiarę i kulturę"

Rząd węgierski potępia zamach w Londynie, do którego doszło w sobotę wieczorem – oświadczył w niedzielę szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto, wzywając do całkowitego zatrzymania nielegalnej imigracji w Europie.

Szijjarto napisał w komunikacie, że rząd węgierski jak najsurowiej potępia zamach, współczuje osobom pogrążonym w żałobie i życzy jak najszybszego powrotu do zdrowia rannym.

 

Ocenił, że przeprowadzenie zamachu przed przypadającym w niedzielę i poniedziałek świętem Zesłania Ducha Świętego świadczy o tym, iż terroryści "nie cofają przed żadną podłością". Według węgierskiego ministra "jest jasne, że chcą zmieść z powierzchni ziemi naszą chrześcijańską wiarę i kulturę".

 

Szijjarto zaznaczył, że po kolejnym zamachu "Europa wreszcie powinna powiedzieć, że nie chcemy żyć z terroryzmem". Jego zdaniem na to "straszne wyzwanie" jest tylko jedna odpowiedź: "całkowite zatrzymanie nielegalnej imigracji, która sprowadza do Europy poważne zagrożenie terrorystyczne, i ogłoszenie zerowej tolerancji wobec terroryzmu". "Każdą inną postawą wywołujemy własną zgubę" – ocenił.

 

Co najmniej sześć osób zginęło, a ok. 50 trafiło do szpitala w wyniku zamachu terrorystycznego w brytyjskiej stolicy. Zamachowcy wjechali samochodem w pieszych na moście London Bridge, a następnie zaatakowali za pomocą noży ludzi w pobliżu targu Borough Market. Wszyscy trzej napastnicy zostali zastrzeleni przez policję.

 

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

O. Michał Legan i ks. Michał Olszewski o tym, czym jest świadomość i pokora. Koniecznie ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

Zobacz cud jaki wydarzył się na spotkaniu z ojcem Jamesem Manjackalem!

Redakcja malydziennik

Oburzające! Kostium dziewczynki, która zmarła w obozie koncentracyjnym, w ofercie popularnej firmy z okazji Halloween!

Redakcja malydziennik
Ładuję....