ARCHIWUM

Według „Rzeczpospolitej” Polacy nie chcą płacić na księży! Skąd ten bzdurny sondaż!

Fundusz Kościelny, z którego finansowane są głównie składki emerytalne i zdrowotne osób duchownych, powinien zostać zlikwidowany. Tak twierdzą Polacy, czyli podatnicy, których pieniądze są przeznaczane właśnie na ten cel. Tak wynika z sondażu zleconego przez „Rzeczpospolitą”. Sondaż przeprowadzony na … 800 osobach! 

Czy powinno się zlikwidować Fundusz Kościelny, z którego finansowane są składki emerytalne duchownych? Ponad połowa Polaków (57 proc.) jest za – wynika z sondażu przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie serwisu rp.pl. Przecząco na to pytanie odpowiedziało z kolei 19 proc. badanych. Zdania w tej sprawie nie ma natomiast 24 proc. respondentów.

Za likwidacją Funduszu opowiada się 55 proc. kobiet i 59 mężczyzn. Ten pomysł podoba się szczególnie osobom powyżej 50 roku życia (60 proc.), z wykształceniem średnim i wyższym (57 proc.) i z miast liczących powyżej 200 tysięcy mieszkańców (65 proc.).

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 31 lipca i 1 sierpnia 2018 roku na próbie 800 osób reprezentatywnej dla populacji Polski pod względem płci, wieku i miejsca zamieszkani.

Państwo w 2017 roku na Fundusz wydało tylko 150 mln zł. Czy taka suma naprawdę razi Polaków? Nie sądzę, sondaż przeprowadzony na zlecenie „Rzeczpospolitej” jasno pokazuje, że nadszedł czas na opluwanie kościoła, zwłaszcza w okresie pielgrzymkowym na Jasną Górę. Widać, że niektórym nie podoba się ta polska aura!
sjsl/rp.pl

Komentarze

Zobacz także

Co za bezczelność! Fundacja apeluje do pary książęcej, by ta zrezygnowała z trzeciego dziecka. Powód kuriozalny

Redakcja malydziennik

Ten krótki filmik podbija serca Amerykanów! W dwie minuty rozprawia się z niemieckimi kłamstwami!

Redakcja malydziennik

NIEWIARYGODNE!!! Angielska gramatyka jest rasistowska i nazistowska… Oni to naprawdę mówią

Redakcja malydziennik
Ładuję....