ARCHIWUM

We współczesnym świecie można kupić człowieka za 400$! Targi ludzi z powodzeniem funkcjonują w…

Znanych jest mnóstwo przypadków zniewolenia człowieka przez drugiego człowieka – powierzając się przemytnikom kobiety trafiają do agencji towarzyskich, a wielu jest zaginionych. CNN dotarło jednak do realnego, XXI-wiecznego targu ludźmi.

Jaka jest cena człowieka? To najniższa krajowa? Aby kupić człowieka jako niewolnika, w Libii wystarczy tylko 400$ (około 1.400PLN). Dziennikarze CNN odnaleźli jeden z targów niewolników w Libii.

 

CNN otrzymało wcześniej wideo źródłowe, na którym odbywać ma się sprzedaż ludzi. Nie zostawiono tej informacji bez rozpatrzenia. Wkrótce reporterzy przeprowadzili własne śledztwo. W tym celu udali się do Libii. Wyposażeni zostali w ukryte kamery, nie podawali swojej tożsamości. W październiku stali się oni świadkami kolejnej z cyklu giełd.

 

Nima Elbagir, Raja Razek, Alex Platt i Bryony Jones to reporteży, którzy udali się na miejsce. „W zeszłym miesiącu staliśmy się świadkami, jak dziesiątki ludzi »szły pod młotek«” – opisują w nagraniu. Z relacji wynika, że swoista giełda nie różniła się niczym od zwykłego targu – poza towarem.

 

Sprzedawani na targu byli głównie uchodźcy i migranci ekonomiczni. Trafiają oni do Libii z południowych części Afryki, w czasie próby przedostania się do Europy. Ludzie ci są już pozbawieni wszelkiego majątku, w większości powierzają przemytnikom wszystkie pieniądze i zostają na ich łasce lub niełasce.

 

A przemytnicy nie wahają się wykorzystać ich w inny sposób – na przykład sprzedając ich do niewoli. Wypływa to także z braku jakichkolwiek środku do utrzymania na północy Afryki. Wtedy środkiem ich uzyskania może być sprzedanie do niewoli.

 

Reporterzy CNN opisali sytuację 21-letniego Edo – kilkukrotnie sprzedawanego przez przemytników. Edo opisał także ich działalność, dzięki której miał przedostać się do Europy. Przestępcy poniżają transportowane osoby, odmawiają im picia i wody, są one także bite.

 

Materiały zostały już przekazane libijskim służbom. Zapowiedziano wszczęcie śledztwa w tej sprawie.

Źródło: wprost.pl

Komentarze

Zobacz także

Kradzież sprzętu wojskowego w Żaganiu to kompromitacja NATO i amerykańskich sił zbrojnych!

Redakcja malydziennik

Skąd się bierze mleko czekoladowe? Zatrważające wyniki badań wśród Amerykanów

Redakcja malydziennik

Północna Karolina VS. gender i lewactwo. Stan wprowadził "ustawę łazienkową" regulującą korzystanie z łazienek, oznacza to jednak kłopoty

Redakcja malydziennik
Ładuję....