POLITYKA

We współczesnym świecie można kupić człowieka za 400$! Targi ludzi z powodzeniem funkcjonują w…

Znanych jest mnóstwo przypadków zniewolenia człowieka przez drugiego człowieka – powierzając się przemytnikom kobiety trafiają do agencji towarzyskich, a wielu jest zaginionych. CNN dotarło jednak do realnego, XXI-wiecznego targu ludźmi.

Jaka jest cena człowieka? To najniższa krajowa? Aby kupić człowieka jako niewolnika, w Libii wystarczy tylko 400$ (około 1.400PLN). Dziennikarze CNN odnaleźli jeden z targów niewolników w Libii.

 

CNN otrzymało wcześniej wideo źródłowe, na którym odbywać ma się sprzedaż ludzi. Nie zostawiono tej informacji bez rozpatrzenia. Wkrótce reporterzy przeprowadzili własne śledztwo. W tym celu udali się do Libii. Wyposażeni zostali w ukryte kamery, nie podawali swojej tożsamości. W październiku stali się oni świadkami kolejnej z cyklu giełd.

 

Nima Elbagir, Raja Razek, Alex Platt i Bryony Jones to reporteży, którzy udali się na miejsce. „W zeszłym miesiącu staliśmy się świadkami, jak dziesiątki ludzi »szły pod młotek«” – opisują w nagraniu. Z relacji wynika, że swoista giełda nie różniła się niczym od zwykłego targu – poza towarem.

 

Sprzedawani na targu byli głównie uchodźcy i migranci ekonomiczni. Trafiają oni do Libii z południowych części Afryki, w czasie próby przedostania się do Europy. Ludzie ci są już pozbawieni wszelkiego majątku, w większości powierzają przemytnikom wszystkie pieniądze i zostają na ich łasce lub niełasce.

 

A przemytnicy nie wahają się wykorzystać ich w inny sposób – na przykład sprzedając ich do niewoli. Wypływa to także z braku jakichkolwiek środku do utrzymania na północy Afryki. Wtedy środkiem ich uzyskania może być sprzedanie do niewoli.

 

Reporterzy CNN opisali sytuację 21-letniego Edo – kilkukrotnie sprzedawanego przez przemytników. Edo opisał także ich działalność, dzięki której miał przedostać się do Europy. Przestępcy poniżają transportowane osoby, odmawiają im picia i wody, są one także bite.

 

Materiały zostały już przekazane libijskim służbom. Zapowiedziano wszczęcie śledztwa w tej sprawie.

Źródło: wprost.pl

Komentarze

Zobacz także

Co dalej z ABONAMENTEM? ZOBACZ, co zmieni ustawa

Poznaj wstrząsającą relację ojca, który porwał ze szpitala własne dziecko! Sąd odebrał już prawa rodzicielskie, na ich tropie jest policja, ale…

Redakcja malydziennik

Nie żyją co najmniej 32 osoby – ISIS znów uderzyło!

Ładuję....