CYWILIZACJA

Wczorajsze zabójstwo na przystanku nie ma nic wspólnego z islamem? Jedna wielka bujda, poznaj nowe informacje!

W niedzielę w Marsylii kierowca rozpędzonego samochodu zabił jedną osobę, a drugą ciężko ranił. Zatrzymała go już policja. Wbrew jednak wcześniejszym zapewnieniom, znaleziono punkt styczny między nim a islamem.

W poniedziałek natomiast szef MSW Gerard Collomb ujawnił, że w samochodzie, którym zabito kobietę odnaleziono książkę poświęconą islamowi. Staje to w sprzeczności wobec wczorajszych słów prokuratora z Marsylii, Xaviera Tarabeux. Prokurator poinformował, że śledztwo kieruje się w stronę zaburzeń umysłowych napastnika.

 

"Nie ma żadnego elementu, który pozwalałby uznać ten czyn za akt terroru" – powiadomił zaraz po wypadku regionalny prokurator. Stan jego umysłu miał wynikać z odnalezionego przy nim listu i twierdzenia adwokata o tym. Szef MSW podał dziś jednak, że szacuje się, że aż jedna trzecia islamskich ekstremistów ma zaburzenia psychiczne.

 

Wczoraj rano około 8.15 wjechał na chodnik i ranił jedną osobę, a godzinę później uderzył w podobny sposób w oddalonym o kilka kilometrów miejscu. Ofiarą wypadku jest 41-letnia kobieta oczekująca na autobus. Aresztowany to 35-latek znany policji za drobne przestępstwa.

Źródło: rmf.fm

Komentarze

Zobacz także

Modlący się niedźwiedź? Zobacz więcej zdjęć!

Dziś mija rocznica Wiktorii Wiedeńskiej! Polacy roznieśli muzułmańską armię w pył!

Redakcja malydziennik

Ochrona praw zwierząt w Rosji. To możliwe?

Redakcja malydziennik
Ładuję....