ARCHIWUM

Ważne stanowisko dla Saryusza-Wolskiego? Oto co mówi na ten temat Kaczyński

"My jesteśmy do niego ciepło nastawieni. Żeby było jasne – nie było żadnych naszych zobowiązań wobec niego. Jego działanie było pro bono. Natomiast jeśli będzie chciał z nami współpracować, będziemy usatysfakcjonowani. Dziś jednak jest on wolnym elektronem" – powiedział Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla salon24.pl.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, odpowiadając na pytanie o polityczną przyszłość Jacka Saryusz-Wolskiego stwierdził, że "jak najbardziej dopuszcza" myśl, że obejmie on w przyszłości jakieś ważne stanowisko. 

 

Ale żadnych decyzji w tej sprawie nie ma. Proszę pamiętać, że to jest polityk o innej wrażliwości niż PiS. Na pewno bardzo poważny, ale inny niż my. Ma inny sposób działania. Sądzę, że są nasi politycy, którzy gdyby otrzymali taką propozycję jak Saryusz-Wolski byliby niezwykle aktywni medialnie i sami prowadziliby bardzo energiczny lobbing. No ale cóż pan Saryusz-Wolski to człowiek zupełnie innego typu. I my to szanujemy. Jego ogromne kompetencje i przywiązanie do idei jedności Europy ale także szczery patriotyzm mogą się Europie i Polsce przydać – dodał Jarosław Kaczyński.

 

Jacek Saryusz-Wolski był kandydatem polskiego rządu na przewodniczącego Rady Europejskiej, za co został wykluczony z Platformy Obywatelskiej. Kilka dni temu został również wykluczony z Komisji Spraw Zagranicznych i Komisji Spraw Konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego.  

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze

Zobacz także

Benedykt XVI jest świadom kontrowersji wokół „Amoris laetitia”, ale…

Redakcja malydziennik

Krystyna Pawłowicz miażdży … Sorosa! ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

Ustawiły "ścianę furii" przed siedzibą PiS i domagają się … chodzenia w krótkich spódnicach! ABSURD MANIFY!

Redakcja malydziennik
Ładuję....