WYDARZENIA

WAŻNE! 10 najbardziej toksycznych pokarmów dla psów! ZOBACZ!

Tym smutnym oczom, pełnym szczenięcego uroku trudno jest się oprzeć, gdy na talerzu zostają Ci resztki jedzenia. Jednak to, co uważamy za pożywny i smaczny posiłek, może być toksyczne dla Twojego psa. Poniżej znajduje się lista popularnych potraw, które mogą mu zaszkodzić, choć wcale się tego nie spodziewasz!

Czekolada   

                                                                                                                                              

Czekolada zawiera stymulant zwany teobrominą, która jest wyjątkowo trująca dla psów. Po spożyciu substancja może wpływać na wnętrzności, serce, ośrodkowy układ nerwowy i nerki.

Cebula i czosnek                                                                                                                                               

 

Oboje należą do rodziny Allium. Spożywanie warzyw i ziół z tej rodziny może powodować podrażnienie żołądka i jelit, co może prowadzić do uszkodzenia krwinek czerwonych i niedokrwistości.

 

Grzyby                                                                                                                                                          

 

Niektóre grzyby są bezpieczne do spożycia, jednak trudno jest określić, które z nich są trujące, a które nie. Rozsądniej zatem jest całkowicie uniemożliwić psu spożywanie grzybów.

 

Winogrona i rodzynki     

                                                                                                                            

Chociaż nie jest znana dokładna substancja powodująca toksyczność, nawet niewielkie ilości winogron i rodzynek mogą być śmiertelnie toksyczne dla psów.

 Brzoskwinie

 

Nie tylko pestki brzoskwini stanowią zagrożenie uduszenia dla Twojego psa, ale zawierają także substancję zwaną amigdaliną, która jest toksyczna dla psów. Amigdalina może powodować niewydolność nerek i śmierć w ciągu kilku dni po spożyciu.

 

Cukier                                                                                                                                        

Spożywanie cukru przez psa powinno być ściśle monitorowane; nawet ilości zawarte w karmach dla psów i smakołykach. Podobnie jak u ludzi, wysokie spożycie cukru może prowadzić do ubytków zębach, otyłości i cukrzycy u psów.

 

Alkohol                                                                                                                                                                  

 

Nawet najmniejsza ilość alkoholu może okazać się szkodliwa dla psów. Dotyczy to również żywności zawierającej alkohol. Spożycie alkoholu u psów może prowadzić do problemów z nerkami i depresji.

 

 

Orzechy                                                                                                                                                           

 

Orzechy drzewne są często zanieczyszczone niskim poziomem trucizny aflatoksyny. Chociaż niskie poziomy są całkowicie bezpieczne do spożycia przez ludzi, spożycie tej substancji przez psy może prowadzić do problemów trawiennych i żołądkowo-jelitowych.

 

Paracetamol

 

Leków przeciwbólowych dla ludzi nigdy nie należy podawać swojemu psu, ponieważ ich przyjmowanie może być śmiertelne. Podczas gdy ludzie mają odpowiednie enzymy, aby móc rozkładać i przetwarzać leki, psy takich nie mają enzymów, a spożywanie leków, jak Paracetamol, może prowadzić do uszkodzenia wątroby i czerwonych ciałek krwi.

 

Jeśli masz jakiekolwiek obawy dotyczące tego, czy dana żywność jest odpowiednia dla Twojego psa, zawsze lepiej nie pozwolić na konsumpcję, dopóki nie porozmawiasz z weterynarzem lub dietetykiem dla zwierząt. Oprócz monitorowania spożycia pokarmu przez Twojego psa, ważne jest utrzymanie idealnej równowagi pomiędzy jedzeniem a stylem życia psa, aby Twój futrzany towarzysz mógł żyć długo, szczęśliwie i zdrowo!

DB

 

 

Czekolada                                                                                                                                                  Czekolada zawiera stymulant zwany teobrominą, która jest wyjątkowo trująca dla psów. Po spożyciu substancja może wpływać na wnętrzności, serce, ośrodkowy układ nerwowy i nerki.

Cebula i czosnek                                                                                                                                               Oboje należą do rodziny Allium. Spożywanie warzyw i ziół z tej rodziny może powodować podrażnienie żołądka i jelit, co może prowadzić do uszkodzenia krwinek czerwonych i niedokrwistości.

 Grzyby                                                                                                                                                          Niektóre grzyby są bezpieczne do spożycia, jednak trudno jest określić, które z nich są trujące, a które nie. Rozsądniej zatem jest całkowicie uniemożliwić psu spożywanie grzybów.

Winogrona i rodzynki                                                                                                                                  Chociaż nie jest znana dokładna substancja powodująca toksyczność, nawet niewielkie ilości winogron i rodzynek mogą być śmiertelnie toksyczne dla psów.

 Brzoskwinie                                                                                                                                                          Nie tylko pestki brzoskwini stanowią zagrożenie uduszenia dla Twojego psa, ale zawierają także substancję zwaną amigdaliną, która jest toksyczna dla psów. Amigdalina może powodować niewydolność nerek i śmierć w ciągu kilku dni po spożyciu.

 Cukier                                                                                                                                                              Spożywanie cukru przez psa powinno być ściśle monitorowane; nawet ilości zawarte w karmach dla psów i smakołykach. Podobnie jak u ludzi, wysokie spożycie cukru może prowadzić do ubytków zębach, otyłości i cukrzycy u psów.

 Alkohol                                                                                                                                                                  Nawet najmniejsza ilość alkoholu może okazać się szkodliwa dla psów. Dotyczy to również żywności zawierającej alkohol. Spożycie alkoholu u psów może prowadzić do problemów z nerkami i depresji.

Orzechy                                                                                                                                                           Orzechy drzewne są często zanieczyszczone niskim poziomem trucizny aflatoksyny. Chociaż niskie poziomy są całkowicie bezpieczne do spożycia przez ludzi, spożycie tej substancji przez psy może prowadzić do problemów trawiennych i żołądkowo-jelitowych.

 Paracetamol                                                                                                                                                      Leków przeciwbólowych dla ludzi nigdy nie należy podawać swojemu psu, ponieważ ich przyjmowanie może być śmiertelne. Podczas gdy ludzie mają odpowiednie enzymy, aby móc rozkładać i przetwarzać leki, psy takich nie mają enzymów, a spożywanie leków, jak Paracetamol, może prowadzić do uszkodzenia wątroby i czerwonych ciałek krwi.

 

Jeśli masz jakiekolwiek obawy dotyczące tego, czy dana żywność jest odpowiednia dla Twojego psa, zawsze lepiej nie pozwolić na konsumpcję, dopóki nie porozmawiasz z weterynarzem lub dietetykiem dla zwierząt. Oprócz monitorowania spożycia pokarmu przez Twojego psa, ważne jest utrzymanie idealnej równowagi pomiędzy jedzeniem a stylem życia psa, aby Twój futrzany towarzysz mógł żyć długo, szczęśliwie i zdrowo!

DB

Źródło: simplysupplements.co.uk

Źródło: simplysupplements.co.uk

Komentarze

Zobacz także

Komuniści znów zaatakowali! Tym razem maoiści zabili co najmniej 24 osoby

Redakcja malydziennik

AKTUALIZACJA Tego już nie można znieść: atak maczetą, nożownik, wybuch w budynku. Bilans wczorajszego wieczoru jest przerażający

Redakcja malydziennik

Nowe, szokujące fakty nt. śmierci polskiego podróżnika. Został …

Ładuję....