POLITYKA

Watykan ostro o użyciu broni chemicznej. "Z przerażeniem śledzimy ostatnie wydarzenia" – mówił Papież

O kolejnym akcie przemocy w Syrii wypowiedział się Franciszek, a także papieski dyplomata. Podkreślają przede wszystkim potrzebę ochrony ludności cywilnej.

„Widzieliśmy już zbyt wiele ofiar cywilnych. A przecież jednym z podstawowych zasad prawa międzynarodowego jest ochrona ludności cywilnej podczas działań wojennych. Ludność Syrii jest już znużona i często trudno jej wierzyć wspólnocie międzynarodowej. Ma już dosyć pustych słów, rezolucji, których nie wprowadza się w życie. Ludzie są zawiedzeni i sceptyczni. Trzeba przejść od słów do czynów i zapewnić, że ludność cywilną, a zwłaszcza najbardziej bezbronnych, czyli dzieci, będzie się chronić” – mówił nuncjusz apostolski w Damaszku kard. Mario Zenari. "Wspólnota międzynarodowa musi ustalić, co tak naprawdę wydarzyło się wczoraj w Syrii i kto ponosi odpowiedzialność za użycie broni chemicznej" – dodał.

 

Z kolei Ojciec Święty wyrażał swoje przerażenie faktem takiego okrucieństwa: „Z przerażeniem śledzimy ostatnie wydarzenia w Syrii. Wyrażam stanowcze potępienie wobec niedopuszczalnej masakry, jaka wczoraj miała miejsce w prowincji Idlib, gdzie zostało zabitych dziesiątki osób, w tym wiele dzieci. Modlę się za ofiary i ich bliskich, apelując do sumień wszystkich tych, którzy ponoszą polityczną odpowiedzialność, zarówno na szczeblu lokalnym, jak i międzynarodowym, aby ustała ta tragedia i dano ulgę temu drogiemu mi narodowi, tak bardzo umęczonemu tą wojną. Wspieram także wysiłki tych, którzy mimo niebezpieczeństwa i trudności starają się przekazywać pomoc mieszkańcom tamtego regionu”.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Oto OWOCE rocznicy Objawień Fatimskich! ZOBACZ!

Genialny sposób na blokadę kontr-miesięcznicy! ZOBACZ w akcji Pomarańczową Alternatywę!

Redakcja malydziennik

Dlaczego Trump nie podał ręki Merkel? Jest oświadczenie Białego Domu. A odpowiedź, hmmm, daje do myślenia

Ładuję....