ARCHIWUM

Waszczykowski: Od lat traktujemy Amerykanów jako naszych sojuszników!

Od lat jesteśmy sojusznikiem Stanów Zjednoczonych i Polska traktuje prezydenta Donalda Trumpa jak sojusznika – podkreślił w środę w RMF FM szef MSZ Witold Waszczykowski.

Waszczykowski pytany czy Polska zaraz po Wielkiej Brytanii stanie się sojusznikiem Stanów Zjednoczonych w Europie odparł, że "jesteśmy od lat sojusznikiem Stanów Zjednoczonych i traktujemy amerykanów jako naszych sojuszników".

 

Na pytanie jak przekonał amerykańskiego prezydenta do wizyty w Polsce odparł, że padały różne argumenty. "Przede wszystkim Polska jest krajem, w którym stacjonuje około 5 tys. amerykańskich żołnierzy. Jest to kraj ze względu na geopolitykę bardzo ważny dla NATO" – zaznaczył.

 

"Zacząłem też od tego, że warto odwiedzić Polskę, która wydaje 2 proc. PKB na budżet wojskowy, więc spełnia te życzenia NATO i amerykańskiego prezydenta. Powiedziałem też o tym, że jesteśmy krajem, który potrafi zmobilizować region. Przytoczyłem kilka ważnych spotkań, które odbyły się w ostatnich dwóch latach i wizyta w Polsce może być spotkaniem z całą grupą polityków regionu" – dodał szef MSZ.

 

Waszczykowski powiedział też, że Polska jest krajem w którym Donalda Trumpa nie spotka żadna krytyka czy demonstracja. "Na pewno przyjmiemy go z otwartymi ramionami" – zapewnił.

 

Dopytany czy na pewno nie spodziewa się żadnej manifestacji przyznał, że "oczywiście wszystko jest możliwe", bo – jak mówił – "o ile my jesteśmy otwarci, to mamy sąsiadów, którzy go (Trumpa) bardzo krytykują i mogą przyjechać tak jak to było wcześniej na różne manify. No i może być pewna kontrmanifestacja" – mówił Waszczykowski.(PAP)

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Nielegalni imigranci znaleźli nowy szlak? Tym razem próbowali przedostać się do…

Redakcja malydziennik

W sprawę noworodka z Biłgoraja włącza się Ministerstwo Sprawiedliwości. "Rodzice mogą mieć wiele racji"

Redakcja malydziennik

Andrzej Duda: Polacy, bądźcie spokojni o relacje z USA-Trumpa. Nasza współpraca jeszcze bardziej się zacieśni!

Redakcja malydziennik
Ładuję....