ARCHIWUM

Walka z ISIS przybiera na SILE! Były znicze, marsze, kredki, teraz Europa chce uderzyć w nich…

Zamachy dokonane w Europie przez ISIS na przestrzeni dwóch ostatnich lat, niczego nie nauczyły Europejskich "elit". Lewacy walczyli z islamistami za pomocą zniczy, kredek i kwiatów. Obecnie wynaleźli nową tajną broń. Jej koszty szacowane są na 500 000 EURO!

Uderzyć humorem w ISIS? Oto kolejny idiotyczny pomysł na walkę z radykalnym islamem. Tym razem "genialni stratedzy" wywodzą się z flamandzkojęzycznego regionu Belgii. Rząd Flandrii przeznaczył pół miliona euro na stworzenie zabawnych skeczy ośmieszających propagandę Państwa Islamskiego.

Ironia i dowcip – to ma być nowa broń przeciw wojującemu islamowi, który morduje na całym świecie dziesiątki tysięcy ludzi rocznie. Taka jest logika flamandzkich polityków. Planują oni przeznaczenie sporych kwot na finansowanie śmiesznych filmików i memów kpiących z propagandy Państwa Islamskiego. Ich celem jest dotarcie do młodzieży poprzez portale społecznościowe. Pojedynczy projekt ma szansę uzyskać nawet 50 tys. euro dofinansowania.

 

Tego typu filmiki nakręciła już BBC. W jednym z nich ubrana w czador dziewczyna mówi: Za trzy dni mnie zetną, a ja wciąż nie wiem co na siebie włożę. W innym dziewczęta chwalą się nowymi strojami, które są tak naprawdę pasami szahida (kamizelki samobójców)

 

Flamandzki projekt ma ruszyć dopiero w marcu przyszłego roku. Krytycy twierdzą, że lepiej jest finansować edukację młodzieży niż drętwy humor, który rozpaczliwie próbuje ukryć strach polityków przed islamską inwazją w zachodniej Europie.

 

Źródło: rmf24.pl / Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Prokuratura potwierdza: opinia biegłych ws. Wałęsy – jednoznaczna i spójna!

Redakcja malydziennik

Wybrano nowego marszałka Sejmu. Została nim…

Adam Gaafar

Stało się! Tusk odebrał list uruchamiający procedurę Brexitu

Redakcja malydziennik
Ładuję....