ARCHIWUM

Wałęsa odlatuje! Nawet Hitler nie zrobił, jak oni zrobili – Kaczyńscy

Były prezydent Lech Wałęsa konsekwentnie wypiera się swojej współpracy z SB. Tym razem, żeby się wybielić na antenie radia TOK FM w sposób ordynarny i chamski zaatakował braci Kaczyńskich, porównując ich do Hitlera: – Takie barbarzyństwa, skandalu, to nawet Hitler nie zrobił, jak oni zrobili. Szczególnie Kaczyńscy! Tego tak nie można zostawić – mówił Wałęsa. – Kiszczaka na świadka się bierze przeciwko mnie, a on co najmniej dwa razy próbował mnie zabić – dodał.

– Oni droga ubecką was atakują, bo wmawiają, że ja nie byłem uczciwy. Was przekonują, społeczeństwo, żebyście odeszli ode mnie. To jest wielkie nieporozumienie.  Nawet inteligentni ludzie uwierzyli w te pomówienia. UB miało prostą metodę: zabrać żołnierzy. Mnie na agenta nie chciano – mówił Wałęsa na antenie radia TOK FM.

 

Zdaniem Wałęsy ekspertyza grafologiczna IPN jest nieprawdziwa, a eksperci, którzy ją sporządzali to "żadni eksperci". 

 

– Ekspert przez mojego prawnika ustawiony mówi, że to nie moje pismo – stwierdził Wałęsa.

 

– Te wszystkie papiery IPN są nie moje, moja teczka była pusta – sam Kiszczak mówił, dzisiaj powkładano w moją teczkę dokumenty i robi się ze mnie agenta. Tam są miejsca wypisane, w których ja nie byłem nawet nigdy – mówił.

 

Wałęsa odniósł się też do wysokich wyników partii rządzącej w najnowszych sondażach.

 

– Trochę populizmu proponują… To są demagogiczne rzeczy, populistyczne. Te pięćset… Inni nie dawali tak sami, a tutaj jest Janosik, który daje. W tych warunkach trudno jest być opozycją, musiałaby dawać podwójnie: jak ci pięćset, to ci tysiąc! – stwierdził Wałęsa. 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze

Zobacz także

ROBI SIĘ NIEBEZPIECZNIE! Niemiecka lewica chce likwidacji NATO i zastąpienia go sojuszem z Putinem

Redakcja malydziennik

Nie znosisz wypełniać PIT-u? ONI zrobią to za ciebie

Redakcja malydziennik

To się idealnie sprawdza. Prosta recepta na szczęście!

Redakcja malydziennik
Ładuję....