POLITYKA

Wałęsa chwali Putina. Zobacz za co

Wałęsa

,,Jak Polska i Rosja się kłócą, to trzeci na nas zarabiają. Musimy się dogadać” – mówi Lech Wałęsa w rozmowie z rosyjskim ,,RIA Nowosti”. I stwierdza, że Putin to ,,mądry człowiek”, a Polsce jest ,,bliżej do Moskwy niż do Nowego Jorku”.

Dziennikarz prowadzący wywiad z Wałęsą zapytał, dlaczego Polska ,,rzuca się w objęcia Stanów Zjednoczonych”. Ten odpowiadał, że ,,mu się to nie podoba” i wzywał do budowy dobrych relacji z Moskwą. ,,Dlatego mówię: „nie kłóćmy się z Rosją, bo ci trzeci na nas zarabiają”. My musimy znaleźć rozwiązanie. Musimy ustąpić jeden drugiemu na miarę wielkości. Zrozumieć, a wtedy będziemy razem robić naprawdę dobrą politykę. I nam bliżej do Moskwy niż do Nowego Jorku” – wskazał Wałęsa.

Wałęsa mówił też, że chciał się dogadać z Borysem Jelcynem. Niestety, ,,koncepcja” pojednania z Rosją upadła, bo Wałęsa nie dostał drugiej kadencji. Zapewnił jednak, że mógłby teraz to samo przedstawić Putinowi, bo to jest mądry człowiek.

,,Dałoby się go przekonać, bo to mądry człowiek. Tylko mądry, ale trzeba mu dołożyć trochę argumentów” – uznał Wałęsa.

Źródło: Sputnik, Fronda

Fot. Agencja Gazeta

ZOBACZ TEŻ: https://malydziennik.pl/wojna-nuklearna-moze-wybuchnac-w-kazdej-chwili-putin-ostrzega/

Komentarze

Zobacz także

Polska gospodarka rośnie jak szalona! Obecna, ciągle podnoszona prognoza i tak jest ZANIŻONA! "Nie wykluczałbym, że będzie więcej"

Redakcja malydziennik

MOCNE! Czy już wkrótce usłyszymy : “Polacy na Madagaskar?”

JUŻ WSZYSTKO JASNE! To tam odbędzie się „Koncert Polskiej Piosenki”!

Ładuję....