CYWILIZACJA

W Zabrzu panika: porywają dzieci! Policja wie, kto stoi za tą fałszywką i uspokaja

Zabrzańska policja kategorycznie dementuje informację, że w jednym z centrów handlowych w Zabrzu doszło do porwania lub sprzedaży dziecka. Taka plotka od kilku dni krąży w sieci.

Sprawie dała początek około 50-letnia kobieta, która po wyjściu z toalety biegła pasażem handlowym wykrzykując, że mafia sprzedaje dziecko.

 

Po zbadaniu sprawy śląska policja kategorycznie zaprzeczyła, by doszło do takiej sytuacji. Funkcjonariusze twierdzą, że kobieta, która wywołała panikę w centrum handlowym, wielokrotnie była kierowana na badania psychiatryczne. Jest ona też autorką wielu innych fałszywych zgłoszeń.

 

– Policjanci ustalili na podstawie nagrań z monitoringu, że około godziny 18.50 kobieta w średnim wieku wychodzi z łazienki i krzyczy. Następnie wsiada do samochodu zaparkowanego przez sklepem i spokojnie odjeżdża. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze wydziału kryminalnego zabrzańskiej komendy ustalili, że kobieta, która wszczęła fałszywy alarm to 60-letnia mieszkanka Rokitnicy. Osoba ta wielokrotnie w przeszłości zgłaszała zdarzenia, w których miała dziać się krzywda jej najbliższym lub osobom obcym dla niej. Wszystkie zgłoszenia były fałszywe – informuje biuro prasowe śląskiej policji.

 

– Apelujemy do wszystkich o zaprzestanie udostępniania nieprawdziwej i niepotwierdzonej wiadomości i nakręcania spirali strachu – zwraca się do internautów śląska policja.

Źródło: tvp.info, Facebook

Komentarze

Zobacz także

Tajemnicy śmierci Magdaleny Żuk rozwikłana? Nowe FAKTY!

Redakcja malydziennik

NIESAMOWITE! Stracił obie ręce i nogi! Lekarzom udało się jednak…

Redakcja malydziennik

Szwecja nie chce jej udzielić azylu, bo jest CHRZEŚCIJANKĄ

Redakcja malydziennik
Ładuję....