WYDARZENIA

W Zabrzu panika: porywają dzieci! Policja wie, kto stoi za tą fałszywką i uspokaja

Zabrzańska policja kategorycznie dementuje informację, że w jednym z centrów handlowych w Zabrzu doszło do porwania lub sprzedaży dziecka. Taka plotka od kilku dni krąży w sieci.

Sprawie dała początek około 50-letnia kobieta, która po wyjściu z toalety biegła pasażem handlowym wykrzykując, że mafia sprzedaje dziecko.

 

Po zbadaniu sprawy śląska policja kategorycznie zaprzeczyła, by doszło do takiej sytuacji. Funkcjonariusze twierdzą, że kobieta, która wywołała panikę w centrum handlowym, wielokrotnie była kierowana na badania psychiatryczne. Jest ona też autorką wielu innych fałszywych zgłoszeń.

 

– Policjanci ustalili na podstawie nagrań z monitoringu, że około godziny 18.50 kobieta w średnim wieku wychodzi z łazienki i krzyczy. Następnie wsiada do samochodu zaparkowanego przez sklepem i spokojnie odjeżdża. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze wydziału kryminalnego zabrzańskiej komendy ustalili, że kobieta, która wszczęła fałszywy alarm to 60-letnia mieszkanka Rokitnicy. Osoba ta wielokrotnie w przeszłości zgłaszała zdarzenia, w których miała dziać się krzywda jej najbliższym lub osobom obcym dla niej. Wszystkie zgłoszenia były fałszywe – informuje biuro prasowe śląskiej policji.

 

– Apelujemy do wszystkich o zaprzestanie udostępniania nieprawdziwej i niepotwierdzonej wiadomości i nakręcania spirali strachu – zwraca się do internautów śląska policja.

Źródło: tvp.info, Facebook

Komentarze

Zobacz także

ZWYRODNIALCY! Co za bestie skatowały niewinne dziecko?

Redakcja malydziennik

Miał tylko dwa lata… Nie żyje chłopiec, którego zdjęcie wzruszyło cały świat

Redakcja malydziennik

„Od homoseksualizmu trzęsie się ziemia”. Kaznodzieja pod ostrzałem homolobby!

Redakcja malydziennik
Ładuję....