RELIGIA

W XXI wieku w cywilizowanej Europie ludzie zamykani są w OBOZACH KONCENTRACYJNYCH!

Papież Franciszek powiedział w rzymskiej bazylice świętego Bartłomieja, która jest sanktuarium męczenników XX wieku, że obozy dla uchodźców są "obozami koncentracyjnymi". Papież oddał w bazylice hołd męczennikom czasów współczesnych.

W czasie liturgii słowa na Wyspie Tyberyjskiej w Wiecznym Mieście papież przerwał odczytywanie przygotowanego tekstu i improwizując przywołał los uchodźców. Mówił, że gdy był w obozie dla uchodźców na greckiej wyspie Lesbos, 30-letni muzułmanin, ojciec trojga dzieci, opowiedział mu, że jego żona chrześcijanka została ścięta w jego obecności dlatego, że nie chciała zdjąć i wyrzucić krzyżyka, który miała na szyi.

 

Mówiąc o losie uchodźców i ich cierpieniach, Franciszek podkreślił: "Wydaje się, że porozumienia międzynarodowe są ważniejsze od praw człowieka".

 

W 1999 roku bazylika świętego Bartłomieja została ustanowiona przez Jana Pawła II sanktuarium męczenników XX wieku.

 

Są tam przechowywane relikwie m.in. błogosławionego arcybiskupa Oscara Romero z Salwadoru, a także beatyfikowanych Polaków: księdza Jerzego Popiełuszki, franciszkanów Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, Karoliny Kózkowny i Stanisława Starowieyskiego. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Wiesz, co napisał Jezus palcem na ziemi? "Są to jedyne słowa zapisane przez Jezusa"

Redakcja malydziennik

Masz doła? Nic Ci nie wychodzi? Chcesz coś zmienić? Oto dziewięć niezawodnych sposobów, by być szczęśliwym!

Redakcja malydziennik

UWAGA! Ks. Skwarczyński mówi o 3 dniach ciemności i czasie ostatecznym. PRZYGOTUJ SIĘ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....