ARCHIWUM

W XXI wieku w cywilizowanej Europie ludzie zamykani są w OBOZACH KONCENTRACYJNYCH!

Papież Franciszek powiedział w rzymskiej bazylice świętego Bartłomieja, która jest sanktuarium męczenników XX wieku, że obozy dla uchodźców są "obozami koncentracyjnymi". Papież oddał w bazylice hołd męczennikom czasów współczesnych.

W czasie liturgii słowa na Wyspie Tyberyjskiej w Wiecznym Mieście papież przerwał odczytywanie przygotowanego tekstu i improwizując przywołał los uchodźców. Mówił, że gdy był w obozie dla uchodźców na greckiej wyspie Lesbos, 30-letni muzułmanin, ojciec trojga dzieci, opowiedział mu, że jego żona chrześcijanka została ścięta w jego obecności dlatego, że nie chciała zdjąć i wyrzucić krzyżyka, który miała na szyi.

 

Mówiąc o losie uchodźców i ich cierpieniach, Franciszek podkreślił: "Wydaje się, że porozumienia międzynarodowe są ważniejsze od praw człowieka".

 

W 1999 roku bazylika świętego Bartłomieja została ustanowiona przez Jana Pawła II sanktuarium męczenników XX wieku.

 

Są tam przechowywane relikwie m.in. błogosławionego arcybiskupa Oscara Romero z Salwadoru, a także beatyfikowanych Polaków: księdza Jerzego Popiełuszki, franciszkanów Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, Karoliny Kózkowny i Stanisława Starowieyskiego. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

BETLEJEM w Warszawie 04 stycznia tj. piątek 2019 r.

Redakcja malydziennik

Trzeba zadbać o dobre kontakty z Niemcami. To apel polskich biskupów

Redakcja malydziennik

Diabeł wściekł się totalnie, bo takiego wydarzenia dotąd nie było! Ks. Piotr Glas o akcji, która… VIDEO!

Redakcja malydziennik
Ładuję....