ARCHIWUM WYDARZENIA

W Wielkiej Brytanii panika. Przygotowują się na ciężkie dni

brexit

Wielka Brytania przygotowuje się do brexitu a wiele wskazuje na to, że będzie to „twarde” opuszczenie Unii Europejskiej. Porozumienie w sprawie opuszczenia Unii wisi na włosku. Na tamtejszym rynku pojawiły się zestawy przetrwania. Brexit box-y pozwolą przeżyć 30 dni.

Firma Emergency Food Storage stara się wykorzystać ciężką atmosferę wokół brexitu. Wprowadziła na rynek tzw. brexit box-y. Kosztują 295 funtów (ok. 1400 zł), które zawierają konserwowaną żywność. Pozwoli  ona przetrwać w trudnych warunkach nawet miesiąc.

W brexit box-ach znajdziemy m.in. makaron z serem, makaron bolognese, kurczaka w sosie słodko-kwaśnym, mięso z ziemniakami, warzywne chilli, czy zestaw do rozpałki i filtr do wody. Jeden box waży ok. 15 kg. Producent dodatkowo podkreśla, że zestawy gotowych posiłków nie zawierają GMO.

Tzw. twardy scenariusz może wiązać się z ryzykiem niedoboru podstawowych produktów jak żywność i leki. Wyjście z UE bez porozumienia może bowiem wiązać się z problemami w handlu międzynarodowym i logistyce. Z tego powodu niektóre z brytyjskich marketów zaczęły zapełniać swoje magazyny i chłodnie dodatkowymi zapasami.

Zgodnie z planem Wielka Brytania ma wystąpić z Unii Europejskiej 29 marca 2019 r. W listopadzie 2018 r. zakończyły się rozmowy z UE na temat umowy, której jak dotąd Wielka Brytania nie przyjęła. Jeśli do 29 marca nie dojdzie do porozumienia w tamtejszym parlamencie, Brytyjczycy mogą opuścić Wspólnotę bez porozumienia. Będzie to miało swoje skutki polityczne i gospodarcze dla kraju. Dziś po godz. 20:00 w brytyjskim parlamencie odbędzie się kluczowe głosowanie w tej sprawie.

Źródło: Gazeta.pl

Fot. Pixabay

ZOBACZ TEŻ: https://malydziennik.pl/klopoty-wosp-organizacja-finalu-zajmie-sie-prokuratura/

Komentarze

Zobacz także

Ten filmik parodiujący opozycję rozbawi Cię do łez! Totalna opozycja totalnie zmasakrowana

Redakcja malydziennik

Prosto z mostu: Muzułmanie muszą zmienić swoje podejście do Koranu!, albo…

Redakcja malydziennik

Świat balansuje na granicy największego w historii konfliktu. III wojna światowa u bram!

Redakcja malydziennik
Ładuję....