CYWILIZACJA

W tym szpitalu ZMARŁO 8 niemowląt w ciągu jednej doby! Przypadek?

Aż ośmioro niemowląt zmarło w ciągu doby w jednym ze szpitali w mieście Barpeta w stanie Asam na północnym wschodzie Indii! Mieszkańcy uważają, że dzieci padły ofiarą słabo rozwiniętej infrastruktury szpitalnej i zaniedbań lekarzy.

Pracownicy lokalnej służby zdrowia stoją na stanowisko, że jest to po prostu zbieg okoliczności, że w ciągu doby w tej samej placówce zmarło ośmioro niemowląt w wieku od jednego dnia do dwóch miesięcy.

 

Minister zdrowia w stanie Asam, Himanta Biswa Sarma powiedział agencji prasowej PTI, że dzieci zmarły "ze względu na poważne powikłania medyczne, a nie z powodu zaniedbań ze strony człowieka". 

 

Rozmawiałem z lekarzami i kategorycznie podkreślili, że niemowląt nie dało się uratować, pomimo najlepszej opieki z ich strony – podkreślił minister. Nie podano jednak informacji co dokładnie miało spowodować śmierć niemowląt.

Stan Asam jest drugim pod względem śmiertelności niemowląt stanem w Indiach. Przed miesiącem 200 dzieci zmarło w dwóch szpitalach w stanie Uttar Pradeś na północy Indii.

Źródło: twojezdrowie.rmf24.pl

Komentarze

Zobacz także

Masz naturalną choinkę na Święta? Uważaj!!

Redakcja malydziennik

Chłopiec z Zespołem Downa uwielbia robić zdjęcia komórką. To jedno wprawiło jego mamę w osłupienie

OHYDNA polityka Kanady: rząd wydaje 5 razy więcej na aborcją niż na pomoc głodującym!

Ładuję....