CYWILIZACJA

W tym mieście Policja będzie PŁACIĆ za donosy! Absurd?

Zgłaszanie policji wykroczeń drogowych nagranych kamerą samochodową zdobywa coraz większą popularność w naszym kraju. Przyczynia się to także do poprawienia kultury jazdy i eliminowania chamstwa i buractwa na polskich drogach. Władze pewnego miasta postanowiły mocniej zachęcić ludzi do nagrywania i zgłaszania wykroczeń i przestępstw… nie tylko drogowych!

W Polsce policja posiada specjalny adres mailowy, na którą ludzie mogą wysyłać nagrania dokumentujące drogowe wykroczenia innych kierowców. Dzięki temu chamstwo i agresja na drodze są karane i tępione. 

 

W Bangkoku, stolicy Tajlandii Policja chce nagradzać osoby, które prześlą materiał dokumentujący przestępstwo bądź wykroczenie. Autor takiego nagrania otrzyma połowę pieniędzy z mandatu, jaki zapłaci osoba popełniająca wykroczenie.

 

Nagroda ma dotyczyć wszystkich rodzajów; śmiecenia, wandalizmu i wszystkiego narusza lokalne prawo o publicznej czystości i porządku. Osoba zgłaszająca wykroczenie otrzyma pieniądze w ciągu 60 dni.

 

Zgłoszenia można dokonać za pomocą poczty, faksu, telefonicznie lub poprzez e-mail. Najwyższa grzywna w Bangkoku wynosi 5000 tajlandzkich bahtów, czyli w przeliczeniu ok. 550 zł. Jest to całkiem ładna kwota i dobra motywacja dla tych, którzy chcą pomóc miastu w wyrugowaniu chamskich i prymitywnych zachowań.

Źródło: wp.pl

Komentarze

Zobacz także

Jeśli chcesz dobrze spać NIE JEDZ TEGO…

Oto nowy niezawodny sposób na raka! Naukowcy właśnie odkryli, że wystarczy…

Redakcja malydziennik

"To była szybka decyzja: Ja i moje dzieci, czy on"? Matka zabiła złodzieja!

Redakcja malydziennik
Ładuję....