WYDARZENIA

W tym kraju przebywa ponad PÓŁ TYSIĄCA członków mafii włoskiej! Czy władze coś z tym zrobią?

Gwałtownie wzrosła liczba mafiosów przebywających na terenie Niemiec – wynika z odpowiedzi rządu niemieckiego na zapytanie złożone przez posłów partii Zieloni. Poinformowała o tym agencja dpa.

Liczba włoskich gangsterów wzrosła ze 136 w 2008 roku do co najmniej 560 obecnie – stwierdził rząd Niemiec w odpowiedzi na interpelację poselską Zielonych. 

Władze niemieckie zastrzegły, że dane dotyczą jedynie osób rozpoznawanych przez Federalny Urząd Kryminalny (BKA). Dlatego w rzeczywistości liczba członków mafii jest zapewne znacznie wyższa.

Najliczniejszą grupę swoich ludzi, działającą w Niemczech posiada sycylijska Cosa Nostra, ulokowała tam aż 333 członków. Do kalabryjskiej N’dranghety należy 124 mafiozów przebywających u naszych zachodnich sąsiadów. 

– Z tej statystyki widać, jak pilne są działania przeciwko zorganizowanej przestępczości – skomentowała posłanka Zielonych Irene Mihalic. 

W ostatniej dekadzie w Niemczech wszczęto 102 postępowania przeciwko mafiosom. Policja zarekwirowała należące do mafii przedmioty i nieruchomości o wartości 5,6 mln euro.

 
Źródło: TVP Info

Komentarze

Zobacz także

Nasi amerykańscy przyjaciele także pamiętają o 1 sierpnia. Zobacz, jaki gest uczynili w naszym kierunku

Redakcja malydziennik

TO masło zostało zakazane! SPRAWDŹ które!

Redakcja malydziennik

Policja ostro bierze się za "szeryfów drogowych"! Sypią się mandaty!

Redakcja malydziennik
Ładuję....